Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


"Generał" Skywalker, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z "Generał" Skywalker 1)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire 26-okladka.JPG
"Generał" Skywalker, część 1
Scenariusz Ron Marz
Rysunki Adriana Melo i Nicola Scott
Tytuł oryginalny Empire 26: "General" Skywalker, Part 1
Wydanie polskie 26 marca 2006
Mandragora
(w SW 2/2006)
Wydanie USA 10 listopada 2004
Dark Horse Comics
Okładka Tommy Lee Edwards i Brad Anderson
Liczba zeszytów
Tłumaczenie Jarosław Rybski
Liczba stron 24
Cena 5 zł
Czas akcji 0 ABY


"Generał" Skywalker, część 1 (Empire 26: "General" Skywalker, Part 1) jest dwudziestym szóstym komiksem serii Empire, oraz pierwszym zeszytem miniserii "Generał" Skywalker. Po raz pierwszy został wydany 10 listopada 2004 roku przez Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się 26 marca 2006 roku w dziesiątym numerze magazynu Star Wars.

Streszczenie

W jakiś czas po bitwie o Yavin statki Sojuszu Rebeliantów lądują na planecie, która jest tak odległa od innych, że nawet nie ma nazwy. Lądowaniu przygląda się tajemnicza postać. Rebelianci zaczynają rozpakowywać sprzęt. Luke Skywalker jest zachwycony dżunglą. Wedge Antilles uważa, że Luke jeszcze mało widział, jeśli się zachwyca tą planetą. Zev Senesca przyznaje mu rację i mówi, że kiedy Luke zobaczy lasy na Ithor będzie nazywał wszystkie inne dżungle "zagajnikami". Pyta też o nazwę planety. Komandor Narra odpiera, że planeta jest tak oddalona od innych, że nawet nie ma nazwy i dlatego świetnie się nadaje na założenie bazy, która ma podsłuchiwać meldunki Imperium. Piloci aktualnie mają przerwę, z czego korzysta Luke, który wyrusza na zwiedzanie planety. Podziwiając piękno fauny i flory planety, przypadkiem natyka się na groby. Chwilę później dostrzega rozbitą kanonierkę LAAT/i. Przyglądając się jej słyszy, że ktoś czai się w okolicy. Przerażony Skywalker biegnie do Narry, by donieść mu co znalazł. Nie składa jednak całego raportu, gdyż Rebelianci zostają zaatakowani przez myśliwce Imperium. Prawdopodobnie Rebelianci byli śledzeni. Chwilę później na planecie ląduje imperialny statek, wraz z oddziałem Szturmowców. Rozpoczyna się walka na powierzchni planety. Do statków zdołali dotrzeć jedynie Wedge i Senesca i toczą teraz bój w powietrzu. Reszta Rebeliantów walczy na powierzchni planety. Przewaga Szturmowców jest wręcz przytłaczająca, Rebelianci wycofują się w głąb lasu.

Tajemnicza postać która przyglądała się lądowaniu Rebeliantów, biegnie do rozbitej kanonierki i zakłada zbroję i zabiera karabin. Okazuje się, że jest to żołnierz-klon z okresu wojen klonów. Gdy natyka się na Szturmowców, przedstawia się jako klon CT-1707 i melduje do służby. Imperialni podejrzewają jednak, że to jakaś sztuczka Rebeliantów i zaczynają strzelać do żołnierza, który zaczyna uciekać.

Luke walczy z pomocą miecza świetlnego. Dzięki niemu ratuje Narre z rąk śmierci. Komandor pochwala Skywalkera i mówi, że jego umiejętność walki mieczem jest coraz lepsza. Ten dziękuje, ale wie, że nie poradzi sobie z całym plutonem Szturmowców. Wkrótce w stronę Narry i Skywalkera nadlatuje myśliwiec typu TIE. Wedge zestrzeliwuje jednak statek wroga, który spada i tworzy w ziemi ogromny krater, w którym postanawia skryć się dwójka Rebeliantów. W kraterze jednak ktoś już na nich czeka - jest to żołnierz-klon...

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!