Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Amise Griff

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Griff.jpg
Amise Griff
Data i miejsce śmierci: 0 ABY
Miejsce pochodzenia: Fondor
Rasa: Człowiek
Wzrost: 180 cm
Kolor włosów: Czarny
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Amise Griff był ambitnym admirałem imperialnym, którego indywidualność i zbytnia pewność siebie doprowadziły do śmierci.

Biografia

Przeszłość

Amise Griff urodził się na planecie Fondor, gdzie wychował się i pracował. Griff służył pod dowództwem Noxa Vellama w układzie niedaleko Ord Mantell. Został awansowany do rangi admirała imperialnego po tym, gdy jego przełożony został wielkim moffem. Po awansie został wyznaczony do nadzorowania budowy Gwiezdnego Niszczyciela typu Super Executor, okrętu flagowego Dartha Vadera. Przez bardzo krótki okres Amise był dowódcą Executora, ponieważ Mroczny Lord nie ufał Griffowi, który przy każdej możliwej okazji kwestionował kompetencje i rozkazy Vadera.

Służba

Gdy Lordowi Sithów skończyła się cierpliwość, wysłał Griffa na odległą i mało znaczącą stację Jovan, którą rzekomo miał dowodzić. Amise powoli miał dosyć całej tej sytuacji, bowiem chciał jakoś zaistnieć w służbie Imperium. Dlatego też, gdy Darth Vader przygotowywał swój plan ataku na Yavin 4, admirał Griff przejął kontrolę nad operacją i postanowił przeprowadzić atak na własną rękę. Na jego nieszczęście Vader przewidział ten ruch ze strony Griffa i postanowił wykorzystać go do zniszczenia Rebelli.

Śmierć

Amise Griff zginął podczas walk na Yavinie 4, kiedy jego okręty wyskoczyły z nadprzestrzeni podczas pościgu rebelianckich statków i zderzyły się z superniszczycielem Executor.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!