Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Anandra Milon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anandra Milon.png
Anandra Milon
Data i miejsce narodzin: Około 16 BBY
Rasa:
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Anandra Milon była kobietą rasy ludzkiej, która żyła wraz z matką i bratem na 3204 poziomie planety Coruscant około roku 0 BBY.

Biografia

Anandra wychowała się wewnątrz dużej społeczności Alderaanian, która mieszkała na 3204 poziomie Podziemi Coruscant. Gdy była dzieckiem, często opiekowałą się nią sąsiadka rodziny. W czasie nauki, wraz z kilkoma znajomymi ze szkoły, udała się na poziom 1997 i zrobiła kilka nagrań holokamerą, aby móc udowodnić innym, iż odważyli się tam być. Pewnego dnia ojciec Anandry wyruszył w podróż i nigdy nie wrócił.

Anandra wraz z rodziną znajdowała się na Coruscant, gdy jej rodzinna Alderaan została zniszczona. Kiedy na poziomie wybuchły zamieszki stłumione przez oddziały szturmowców, Milonowie ukrywali się w swoim apartamencie. Następnego dnia dziewczyna rozmawiała ze swoja byłą opiekunką, która opowiedziała jej o zamieszkach w sektorze Stary Targ, które miały miejsce, gdy Anandra była bardzo młoda, oraz o ich skutkach. Gdy w końcu szturmowcy weszli do ich apartamenty, Santigo wraz z siostrą ukryli się w zbiorniku droida czyszczącego, którego ktoś przeprogramował. Anandra była przekonana iż to robota ich sąsiadki. Rodzeństwu udało się wydostać z pomocą droida i uciec służbom imperialnym, lecz ich matka została wraz żołnierzami.

Następnie, zgodnie z poleceniami rodzicielki, Anandra wraz z bratem udali się na poziom 3108, gdzie mieszkał przyjaciel rodziny. Mieli się tam spotkać z matką i razem opuścić planetę, lecz ta nigdy tam nie dotarła. Osoba, której szukali przeprosiła ich, iż nie może im pomóc, a następnie przekazała informacje o przemytniku, który mógłby ich zabrać na Centaxa 3. Początkowo Santigo nie chciał wyruszyć bez matki, lecz Anandra przekonała go, iż muszą uciekać.

Po długiej wędrówce rodzeństwo dotarło do Poziom 2142, gdzie miał znajdować się przemytnik. Gdy dotarli do kantyny o nazwie Hangra's Meat Shack, rodzeństwo rozdzieliło się. Santigo pozostał na zewnątrz, podczas gdy Anandra weszła do środka. Aby ukryć zdenerwowanie oparła ręce o ladę i zapytała pracującego tam mężczyznę o dostawę na Centaxa 3. Mężczyzna początkowo zdawał się nie wiedzieć, o czym ona mówi, co bardzo ją zdenerwowało, lecz dziewczyna zmusiła się aby zachować spokój. W końcu dowiedziała się, iż ich transport odleciał dwa dni wcześniej, lecz ktoś na poziomie 1997 może zapewnić im schronienie. Z tymi informacjami, oraz kilkoma paczkami mięsa z serem, Anandra poszła przekazać bratu wiadomości. Nie zaczęła jeść, póki on nie wziął pierwszej porcji. Gdy po posiłku ten z westchnieniem wspomniał o owocach rosnących na Alderaanie, dziewczyna zganiła go, mówiąc iż nigdy ich już nie będzie, tak samo jak ich planety.

Po jakimś czasie rodzeństwo dotarło do celu i odszukali znajdującą się tam kantynę. Spotkali się tam z pau'ańskim handlarzem narkotyków oraz towarzyszącym mu Helgriciem. jako starsza, to Anandra rozmawiała z dilerem. Ten zaproponował, iż weźmie zapewni jej schronienie, jeśli będzie dla niego pracować. Dziewczyna nie chciała jednak opuszczać brata i zaproponowała, iż będzie roznosić igiełki śmierci i przyprawę dłużej, aby zapłacić również za Santigo. W czasie rozmowy do kantyny weszli szturmowiec oraz towarzyszący mu członek Policji Podziemnej. Handlarz przedstawił swoja ostateczną ofertę, lecz Anandra odrzuciła ją, a następnie pociągnęła brata w stronę tylnego wyjścia z lokalu. Była jednak świadoma, iż żołnierz w białej zbroi ich zauważył. Udali się więc jak najszybciej do windy prowadzącej na niższy poziom. Gdy już się tam znaleźli oddalili się od niej szybko, lecz Anandra wiedziała, iż to za mało, że szturmowiec ich dogoni. Nakazała więc Santigo uciekaj dalej bez niej, a ten, ku jej zdziwienia, nie oponował zbytnio i wykonał polecenie. Chwilę potem usłyszała za sobą odgłos kroków. Szturmowiec szybko ją zauważył, a następnie potwierdził jej tożsamość za pomocą skanu twarzy. Nakazał jej się poddać i chciał założyć kajdanki ogłuszające. Korzystając z okazji, Anandra sięgnęła do blastera ukrytego w kaburze i wytrąciła żołnierza z równowagi. Jej przewaga była jednak chwilowa i mężczyzna przygniótł ją kolanem do ziemie, a następnie zaczął kopać. Gdy się zawahał przed kolejnym uderzeniem, dziewczyna zerwała się na nogi i skoczyła na przeciwnika wbijając mu palce pod hełm, próbując zerwać mu go. Jednocześnie, aby zyskać trochę czasu uderzyła go głową, co zamroczyło ją na chwilę. Gdy odzyskała pełnię świadomości, zobaczyła jak szturmowiec, bez hełmu, unosi się w górę i jest wyrzucany za barierkę kładki na której stali. Potem zobaczyła swego wybawcę, Herglica, który był razem z dilerem na poziomie 1997. Ten powiedział jej, iż znajdą pomoc na poziomie 1782 oraz zwrócił jej uwagę na hełm, który trzymała w dłoniach. Na jej pytanie,czemu im pomaga, odpowiedział, iż wie, że jej lud cierpi po czym odszedł. Anandra wzięła broń pokonanego, a następnie odnalazła brata. Opowiedziała mu co się stała i razem wyruszyli w dalszą drogę.

Po długiej wędrówce, rodzeństwo ostatecznie dotarło do celu. Następnie przez około godzinę przeszukiwali zajmujące całą powierzchnię poziomu złomowisko, gdy natknęli się na Kalamarianina. Bojąc się o siebie i brata, Anandra wycelowała broń w przybysza i nakazała mu się zatrzymać, a następnie oddać kredyty i jedzenie. Zignorowała brata przypominającego jej, iż ktoś miał na nich czekać, i spytała się obcego czy ten ich rozumie. ten przytaknął ,a następnie spytał ich czy są Alderaaninami. Dziewczyna nie odpowiedziała, lecz zauważyła jak jej brat potakuje kiwnięciem. Przybysz również to zobaczył i nakazał im iść za sobą. Obserwowała Kalamarianina przez dłuższą chwilę, aż w końcu opuściła karabin i ruszyli z bratem za przewodnikiem. Gdy doszli do obozu zbudowanego w kadłubie starego statku kosmicznego, Anandra zatrzymała się i żądała wyjaśnień co to za miejsce. Kalamarianin wyjaśnił, iż jest to dom, a następnie zaczął przedstawiać skonfundowanej dziewczynie i jej bratu różne rasy jakie się tam znajdowały. Ostatecznie wskazał na nią i powiedział, iż są Alderaanami. Wywołało to w dziewczynie ogromne emocji, w wyniku których rozpłakała się i opuściła broń. Mieszkańcy obozu dla uchodźców zaprowadzili ją do ciepłego schronienia w kadłubie, a gdy już doszła do siebie, Anandra pomogła im przygotować posiłek oraz znalazła miejsce dla Santigo do jedzenia i odpoczynku. Była świadoma, iż od następnego dnia będzie musiała nauczyć się żyć jak pozostali i odpowiedzieć na wiele ich pytań, lecz w tej chwili wiedział, iż znaleźli z bratem nowy dom.

Charakterystyka

W chwili zniszczenia Alderaana Anandra była młodą dziewczyną o jasnej cerze i brązowych oczach. Miała jedynie 16 lat. Swoje długie brązowe włosy nosiła rozpuszczone. Pomimo młodego wieku była osobą odpowiedzialną i dbającą o rodzinę. Przez cała podróż opiekowała się bratem i chciała zapewnić dla nich jak najlepszy los.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Anandry została stworzona przez Alexandra Freeda i po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniu One Thousand Levels Down, które zostało wydane 22 lipca 2014 roku w 151 numerze magazyny Star Wars Insider. Opowiadanie to było drugą historią należącą do nowego kanonu jaka pojawiła się na łamach czasopisma.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!