Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Antidar Williams

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Antidar Williams.jpg
Antidar Williams
Data i miejsce śmierci: 32 BBY, Saak'ak
Miejsce pochodzenia: Barkhesh
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Republika Galaktyczna
Antidar Williams był pilotem w stopniu porucznika, służącym dla Republiki Galaktycznej w schyłkowym okresie jej istnienia.

Biografia

Antidar urodził się na tropikalnej planecie Barkhesh, gdzie w wieku nastoletnim latał rolniczym ścigaczem. Jednak pragnąc przygód opuścił planetę, by służyć Republice.

Wojna nadprzestrzenna Starka

W 44 BBY Williams dołączył do nieautoryzowanych przez Senat Galaktyczny sił uderzeniowych Republiki, dowodzonych przez senatora Ranulpha Tarkina. Był jednym z członków załogi okrętu flagowego Invincible. Znacznie większe siły przemytników i piratów gromiły siły Republiki, co zmusiło ich do ucieczki na powierzchnię planety Troiken. Podczas kolejnych walk podczas wojny przeciwko siłom Iaco Starka. Jego postawa zapewniła mu funkcję pilota w korpusie dyplomatycznym Republiki.

Bitwa o Galidraan

Jeszcze w tym samym roku porucznik jako pilot awiza dyplomatycznego Acceptance wiózł część oddziału uderzeniowego Jedi pod wodzą mistrza Dooku. Grupa strażników pokoju miała powstrzymać siły Mandalorian pod wodzą Janga Fetta stacjonującym na Galidraan. Podczas tej misji zaprzyjaźnił się z inną pilotką Maoi Madakor pilotującą statek Radiant VII. Po tej misji piął się po kolejnych stopniach wojskowych, aż do osiągnięcia stopnia porucznika.

Powstanie Yinchorrich

11 lat później zarówno Antidar na Acceptance jak i Maoi na Radiant VII brali udział w finalnej bitwie powstania Yinchorrich w przestworzach planety Uhanayih. W trakcie bitwy jego krążownik został zniszczony, przez co po zakończeniu powstania pilotował jedynie podczas krótkich lotów poza Coruscant.

Misja na Naboo

W 32 BBY Maoi poprosiła swego przyjaciela, by ten został drugim pilotem podczas jej misji na Naboo. Kanclerz Finis Valorum w tajemnicy wysłał na negocjacje dwóch Jedi Qui-Gona Jinna i jego ucznia Obi-Wana Kenobiego, którzy mieli negocjować z Federacją Handlową zniesienie blokady nad planetą. Williams i Madakor zawieźli Jedi na pokład okrętu flagowego Federacji Saak'ak. Tam po jakimś czasie tchórzliwi Neimoidianie z polecenia swego przywódcy Dartha Sidiousa zaczęli wdrażać plan pozbycia się emisariuszy Kanclerza. Podczas gdy Jedi mieli zostać otruci gazem dioxis, działko umieszczone w hangarze namierzyło i zniszczyło Radiant VII, tym samym kończąc żywot Antidara i Maoi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!