Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Archiwista:Jedi Nadiru Radena

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jedi Nadiru Radena – Urodzony w Jugosławii fan Gwiezdnych wojen, którym stał się w kwietniu 2001 roku po obejrzeniu Mrocznego widma oraz klasycznej trylogii w Canal+. Szybko 'zaraził się' Star Wars razem ze swoim bratem i tak zostało do dziś, a przynajmniej w jego wypadku ;) Pół roku później rozpoczął swą przygodę z Expanded Universe, co było efektem zakupienia Trylogii Thrawna Timothy'ego Zahna. Od tego czasu regularnie poszerza swoją bibliotekę i jako wielki entuzjasta Expanded Universe sam zaczął trochę rozmyślać nad pisaniem opowiadań w świecie Star Wars. Doprowadziło to w końcu do powstania kilkudziesięciu opowiadań fan fiction, które pałętają się teraz po różnych gwiezdnowojennych stronach (głównie na Bastionie Polskich Fanów Star Wars, The Outer Rim, Star Wars Universe oraz Star Wars Extreme), a których spis znajduje się poniżej.

Mniej więcej we wrześniu 2004 roku zaczęła się jego przygoda z Internetem, co zaowocowało współpracą z kilkoma forami i stronami o tematyce Star Wars. W 2005 roku związał się ze stroną The Outer Rim, na której został redaktorem oraz Mistrzem Gry PBF RPG Polowanie na Jedi. Kilka tygodni przed zakończeniem gry, 11 kwietnia 2009 roku, wstąpił w szeregi redakcji nowego gwiezdnowojennego portalu Star Wars Extreme, na którym jest obecnie redaktorem prowadzącym. Rok później premierę miała Antologia Fanów 2009, ogólofandomowa publikacja, której był pomysłodawcą i redaktorem naczelnym. Od września 2010, czyli zlotu StarForce 2010, jest zawziętym konwentowiczem i można go zobaczyć każdym konwencie Star Wars.

Imię i nazwisko 'Nadiru Radena' powstało dokładnie 19 sierpnia 2002 roku dla potrzeb nazwania wymyślonej przez JNR postaci: 30-letniego Rycerza Jedi z czasów Ataku Klonów, którego ród sięga czasów wielkiej wojny Sithów (pierwszy członek tej rodziny, Arun Radena, został wprowadzony w opowiadaniu Ostatnia bitwa). Inauguracja tego bohatera nastąpiła jednak dopiero dwa lata później, w opowiadaniu Bitwa o Geonosis. Koncepcja postaci tak bardzo spodobała się jej twórcy, że ten postanowił pod takim właśnie imieniem zaistnieć w internetowym światku Star Wars.

Działalność na Star Wars Extreme

  • zarządzanie merytoryczną częścią portalu
  • kierowanie poczynaniami redakcji i redaktorów, wyznaczanie zadań
  • reprezentowanie portalu w gwiezdnowojennym fandomie
  • korekta wszystkich tekstów
  • pisanie newsów i artykułów
  • opieka nad forum dyskusyjnym i działami Rozrywka oraz Galeria

Działalność na Ossus

Opowiadania fan fiction

Opowiadania fantasy, sci-fi, i o Jugosławii

Kontakt

40px-Flag_of_SFR_Yugoslavia.svg.png Ten archiwista urodził się w Socjalistycznej Federacyjnej Republice Jugosławii.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!