Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Arden Lyn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
ArdenLyn2.jpg
Arden Lyn
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Niebieskie
Przynależność:
Arden Lyn to jedna z Rąk Imperatora; mistrzyni Teräs Käsi, pamiętającą jeszcze okres pierwszej wielkiej schizmy 24500 BBY.

Biografia

Początki dziejów Arden sięgają okresu formowania się Republiki, tuż przed pierwszą wielką schizmą. Była ona kochanką Xendora, uznawanego za pierwszego Mrocznego Jedi w historii, ponadto należała do wojowników Pallawy i trenowała Teräs Käsi, dochodząc do mistrzostwa. W walce z Jedi Awdrystą Piną została zahibernowana przy użyciu techniki morichro i chociaż zabiła Pinę, pozostała w śpiączce aż do okresu Imperium.

Arden została znaleziona i rozbudzona ponad 24500 lat później, a dokonało tego troje Inkwizytorów: Tremayne, Ameesa Darys i Laddinare Torbin. Ich spotkanie nie należało do łagodnych; Lyn pierwszego z nich zraniła, drugą zaś zabiła. Uległa dopiero umiejętnościom ostatniego z nich, kiedy ten pozbawił ją prawej ręki. Swoim zachowaniem zaimponowała jednak Lordowi Vaderowi i Palpatine'owi i wkrótce została mianowana Ręką Imperatora, a jej pierwszym zadaniem miało być schwytanie Luke’a Skywalkera. Nie udało jej się to, ale też Arden Lyn specjalnie się tym nie przejęła; dołączyła natomiast do wielkiego admirała Zaarina w jego rebelii i usiłowała zabić Imperatora, ale została zgładzona, najprawdopodobniej przez Vadera.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Arden Lyn.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!