Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Arena pojedynków na Taris

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
ArenaTaris.JPG
Arena pojedynków
Data zniszczenia: 3956 BBY
Lokalizacja: Taris
Funkcja: Arena sportowa


Arena pojedynków znajdowała się na planecie Taris, na górnych poziomach planety-miasta. Na arenie odbywały się walki gladiatorów, na których można było stawiać kredyty. Obok obiektu znajdowała się kantyna, w której mieściła się loża zawodników biorących udział w turnieju. Organizowaniem walk na arenie zajmował się Hutt Ajuur.

Rozgrywki

Gladiatorem mógł zostać każdy chętny, jednak jeśli nie posiadało się odpowiednich umiejętności, nie można było liczyć na długi staż. Jeśli wygrało się pojedynek, Ajuur wypłacał zwycięskiemu zawodnikowi kwotę równą 10% sumy wszystkich zakładów. Gdy zakazano walk na śmierć i życie, wmontowano na arenie urządzenia wytwarzające pole tłumiące energię. Dzięki temu moc broni była ograniczona, przez co można było jedynie przeciwnika zranić, a nie zabić. Gladiatorzy posługiwali się wibroostrzami, blasterami bądź paralizatorami.

Historia

Na początku istnienia rozgrywek walki odbywały się na śmierć i życie. Wówczas jednym z najlepszych gladiatorów walczących na arenie był Bendak Starkiller, Mandalorianin walczący w wojnach mandaloriańskich. Później jednak tego typu walki zostały zakazane, więc Bendak się wycofał, zostawiając miejsce dla słabszych zawodników.

Loża zawodników w kantynie.

Gdy Sithowie zdobyli planetę i poddali ją kwarantanie w 3956 BBY, podtrzymali zakaz śmiertelnych walk na arenie. Wśród gladiatorów walczących na stadionie było wówczas pięciu zawodników: Ślepy Duncan, Gerlon Dwa Palce, Ice, Marl oraz Twitch.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W tym czasie z powodu zniszczenia krążownika Endar Spire na orbicie Taris na planetę trafiło kilku ewakuowanych żołnierzy republikańskich. Był wśród nich dowódca statku Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Gdy przybyli do loży, Ajuur zaproponował Revanowi udział w rozgrywkach. Były Jedi zgodzil się, gdyż potrzebował funduszy do przeżycia na nieznanej planecie. Hutt nadał Revanowi pseudonim - Tajemniczy przybysz.

Revan okazał się dobrym wojownikiem i po kolei pokonał całą piątkę, sięgając po tytuł mistrza areny. To zwróciło uwagę Bendaka, który zaproponował nielegalną walkę na starych zasadach. Republikanin jednak odmówił, gdyż nie interesowała go tego typu walka.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Arena została zniszczona w czasie bombardowania planety z rozkazu Darth Malaka.

Alternatywy

Gracz w Knights of the Old Republic może spróbować walczyć na arenie, by zdobyć kredyty. Nie wiadomo czy fakt udziału w walkach byłego Mrocznego Lorda jest kanoniczny.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!