Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Barrisk Favvin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Barrisk Favvin
Rasa: Gotal
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Brązowy
Przynależność:
Profesja: Agent
Barrisk Favvin był mężczyzną z rasy Gotalów żyjącym w czasach panowania Imperium Galaktycznego. Pracował jako agent dla Imperialnego Biura Bezpieczeństwa.

Biografia

Na pewnym etapie swojego życia, Barrisk nawiązał współpracę z Imperium Galaktycznym, dla którego zaczął pracować jako agent w Imperialnym Biurze Bezpieczeństwa. W czasie galaktycznej wojny domowej, niedługo po bitwie o Yavin 4, z władzą skontaktował się kupohański mechanik, Migg Birkhit, który twierdził, iż posiadał informacje na temat rebeliantów odpowiedzialnych za uwolnienie Drusil Bephorin, i że za odpowiednią opłatą był w stanie przekazać je odpowiednim służbom. Przełożeni Favvina postanowili zweryfikować otrzymany komunikat dlatego wysłali go na Kupoh, gdzie ten miał się spotkać z Birkhitem i po uzyskaniu od niego informacji złożyć raport.

Po przybyciu na planetę, Gotal udał się w okolice ulubionej kantyny Kupohanina, gdzie zauważył, iż ten był w trakcie ucieczki przed dwójką ludzi. Widząc to, podążył śladem nieznajomych, gdzie w jednej z uliczek rozpoczął z nimi rozmowę podając się za przyjaciela Birkhita, który w owym momencie był nieprzytomny. Rozmówcy mężczyzny oznajmili mu, iż mechanik nadużył alkoholu, a oni zamierzali go odprowadzić do domu. Favvin odparł im, iż zdawał sobie sprawę z ich kłamstwa i że wiedział, iż Kupohanin został ogłuszony. Zapytał również gdzie znajdowała się Drusil Bephorin, co przyczyniło się do wybuchu walki między nim a ludźmi. Agent IBB miał przewagę nad swoimi przeciwnikami, lecz nie zauważył towarzyszącego im R2-D2, który poraził go ładunkiem elektrycznym, który szybko pozbawił go przytomności.

Imperialny został skrępowany, po czym razem z Birkhitem przetransportowany do pokoju hotelowego zajmowanego przez Skywalkera i Kelen. W czasie swojej niewoli otrzymał zapewnienie dobrego traktowania i odzyskania wolności z chwilą gdy rebelianci opuściliby powierzchnię Kupoh. Barrisk nie zamierzał zaniechać swoich obowiązków dlatego w środku nocy zaatakował R2-D2, który na jego nieszczęście odparł atak i ponownie poraził go ładunkiem elektrycznym.

Wkrótce buntownicy zakończyli przygotowania do opuszczenia planety, przez co zgodnie z ich zapowiedzią, Favvin oraz towarzyszący mu w niewoli Birkhit mieli odzyskać wolność.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!