Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Baza Hurrim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BoHB.png
Baza Hurrim
Podstawowe dane
Model: Platforma kosmiczna XQ1
Zniszczona: 3 lub 4 ABY
Specyfikacja techniczna
Długość: 1 km
Uzbrojenie:
Różne
Region: Zewnętrzne Rubieże
Rola:
Dowódca: Golov Nakhym
Przynależność: Piraci Hurrim


Baza Hurrim była platformą XQ1 należącą do piratów Hurrim. Służyła tej organizacji za główną siedzibę. Stacja była zlokalizowana w kwadracie N-18, w Zewnętrznych Rubieżach. Została zniszczona podczas bitwy w 3 lub 4 ABY.

Historia

Nie wiadomo, czy piraci Hurrim byli pierwszymi właścicielami platformy. Wiadomo, że w 3 ABY należała ona już do nich. Jej lokalizacja była wówczas tajemnicą. Wszystko zmieniło się, gdy piraci, współpracujący do tamtej pory z rebeliantami, zdecydowali się przejść na stronę Imperium.

Ruszyły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania stacji, które zakończyły się powodzeniem, dzięki szczęśliwej ucieczce kilku pojmanych członków Koalicji Handlu. Podali oni Rebeliantom koordynaty stacji, a wtedy dowódcy Sojuszu zdecydowali się wysłać grupę uderzeniową do zniszczenia bazy.

Rebeliancka fregata Jericho, której towarzyszyło 20 różnych myśliwców przeprowadziła atak na bazę Hurrim. Mimo przybycia imperialnych posiłków, połączonym siłom Sojuszu i Koalicji Handlu (jej statki przybyły w trakcie bitwy), piraci Hurrim zostali pokonani, a stacja zniszczona.

Charakterystyka

Eksplodująca baza Hurrim.

Baza Hurrim była typową platformą kosmiczną XQ1. Dla lepszej obrony umieszczono ją w polu asteroid. Tam chroniły ją dwie wyrzutnie rakiet instalowane na asteroidach i kilka asteroidowych dział kosmicznych.

W trzech hangarach stacji znajdowało się kilkadziesiąt myśliwców typu Preybird, które w razie konieczności mogły być w bardzo krótkim czasie wprowadzone do bitwy. Dodatkową ochronę dla platformy stanowiły dwie korwety typu Marauder: Boradside i Plank.

W samej stacji, jak i w jej pobliżu piraci trzymali łupy zdobyte podczas nagłych ataków.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!