Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bib Surool

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Soruul.JPG
Bib Surool
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Zielone
Bib Surool był Twi'lekiem o zielonym kolorze skóry, żyjącym w czasie wojny domowej Jedi. Był menadżerem grupy Światło Gwiazd, która, jak twierdził, była najlepszą grupą muzyczną w tym rejonie Galaktyki.

Biografia

W roku 3956 BBY Bib przybył na planetę Taris w poszukiwaniu nowego talentu, ale akurat wtedy Sithowie objęli całą planetę kwarantanną, dlatego nie mógł stamtąd odlecieć.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Z powodu zniszczenia na orbicie planety krążownika Endar Spire przez flotę Sithów, na powierzchnię ewakuowało się kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na amnezję Revan.

Były Jedi spotkał Biba w kantynie Javyara, gdzie przesłuchiwał on twi'lekańską dziewczynę o imieniu Lyn Sekla. Revan pomógł jej zdobyć pracę, tańcząc z nią w duecie.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Suroola, ale prawdopodobnie zginął w czasie bombardowania Taris przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Bib jest postacią występującą w grze Knights of the Old Republic. Gracz sterujący bohaterem może inaczej rozwiązać wątek z przesłuchaniem Lyn. Zamiast jej pomagać, może się podłożyć, przez co Bib nie zatrudni jej jako tancerki w swoim zespole.

Ciekawostki

Surool ma takie same imię jak inny Twi'lek żyjący kilka tysięcy lat później, pracujący dla Hutta Jabby - Bib Fortuna.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!