Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-5052

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Bly)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Bly.jpg
CC-5052 "Bly"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CC-5052 "Bly" to żołnierz-klon, który posiadał stopień komandora. Był dowódcą 327 Korpusu Galaktycznego i służył pod rozkazami Aayli Secury.

Biografia

Młodość

Bly urodził się na Kamino jako jeden z ponad miliona klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Janga Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu został przydzielony jako komandor do 327 Korpusu Galaktycznego.

Wojny klonów

Bitwa o New Holstice

W 21 BBY oddział Mandalorian na usługach Separatystów najechał New Holstice, gdzie znajdowała się placówka medyczna WAR. Obroną szpitala dowodzili Luminara Unduli, Aayla Secura oraz Bly. Siły Republiki zdołały obronić bazę i zmusić Mandalorian do odwrotu. Po bitwie Bly zameldował generał Securze o czterdziestoprocentowych stratach, jakie ponieśli w tej walce.

Bitwa o Quell

Kiedy wojska mistrzyni Secury przemierzały układ Quell napotkały bardzo liczne siły Separatystów. Jej szczupłe siły zostały szybko zniszczone, a na polu bitwy pozostał tylko jeden statek. Statek mistrzyni Secury. Nagle w układzie zjawiła się flota mistrza Skywalkera. Na kanonierkach Anakin, Ahsoka Tano i oddział klonów dostał się na płonący statek. W środku, po zniszczeniu droidów znajdujących się na pokładzie wszyscy udali się do hangaru gdzie czekał na nich statek, którym mogli by uciec. W czasie ucieczki mistrz Skywalker został poważnie ranny. Jego padawan i Secura wciągnęły go na statek, a ten po chwili wystartował. Nie był to jednak koniec ich kłopotów. Statek wyszedł tak niefortunnie z nadprzestrzeni, że prawie uderzył w {L|Gwiazda|gwiazdę}}, ale dzięki pilotażowi Bly'a i Ahsoki udało się ja wymanewrować. Katastrofa była jednak nieunikniona, ponieważ za gwiazdą znajdowała się planeta Maridun, a statek leciał za szybko aby wyhamować.

Przygoda na Maridunie

Bly i Rex walczą na Maridunie

Po rozbiciu się musiano znaleźć pomoc, ponieważ Anakin był ciężko ranny. Bly, Ahsoka, Secura i dwa klony Cameron i Flash udali się na poszukiwania mieszkańców planety. Kapitan Rex został z rannym Anakinem. W końcu odnaleźli wioskę należącą do Lurmenów. Ahsoka, Bly i syn tamtejszego wodza Wag Too udali się z powrotem do obozu w którym znajdował się ranny i zabrali go do wioski. Następnego dnia na planetę przylecieli Separatyści. Okazało się że mają nową broń masowej zagłady niszczącą wszystko oprócz droidów i maszyn. Zauważywszy to Republikanie uciekli z wioski w wysoką trawę. Tam obmyślali co dalej robić. Nagle Ahsoka zauważyła, że podsłuchuje ich droid-szpieg. Wszyscy oprócz Anakina ruszyli w pogoń. Po krótkiej pogoni droid został zniszczony. Następnie Bly z Rexem wkradli się do bazy Separatystów, ukradli statek i kilka generatorów pola. Statkiem wszyscy wrócili do wioski. Bly i Rex ustawili generatory pola, a reszta barykady. Separatyści przypuścili atak. Obydwa klony osłaniały walczących kilka metrów dalej Jedi. Anakin zniszczył nową broń i porwał generała Lok Durda - dowódcę wroga. Wszyscy inny zniszczyli resztę droidów. Wioska została obroniona, a nad nią zjawiły się okręty Republiki, które zabrały Republikanów z planety.

Alzoc III

Hutt Jabba przekazał Radzie Jedi informację na temat ruchów Separatystów na jego terenie. Żeby to sprawdzić mistrzynie Aayla Secura, Luminara Unduli, komandor Bly, komandor Gree z armią klonów polecieli na planetę Alzoc III.

Na szczycie góry lodowej zobaczyli roztrzaskany wrak fregaty Separatystów. Generał Secura i generał Unduli chciały dostać się na mostek statku, żeby zobaczyć zapis holograficzny, co tu się stało. Gdy mistrzynie, Bly, Gree i ich mały oddział dostali się na mostek, Gree włamał się do komputera i wyświetlił ostatnie kilka minut z przed katastrofy. Okazało się, że Asajj Ventress przyleciała, by zniszczyć wrak i zatrzeć ślady po tym wybuchu. Bly, Gree i klony uciekli.

Misja na Honoghr

24 miesiące po wybuchu wojen klonów Bly wyruszył wraz z Aaylą Securą i oddziałem klonów z 327 Korpusu Galaktycznego na planetę Honoghr, gdzie miała miejsce katastrofa statku Separatystów, przewożącego Tryheksalofinę 1138. Ich zadaniem było zdobycie zestawu urządzeń naukowych (ZUNa) dla tej substancji, będącego dowodem istnienia Thyheksalofiny. Danych wywiadowczych dostarczył Jedi Rii'ke En, który wkróce wraz z towarzyszącym mu klonem został zabity. Po starciu z rdzennymi mieszkańcami planety - Noghrimi - stracili wszystkich żołnierzy. Od kolejnej potyczki ochronił ich Quinlan Vos, który nieoczekiwanie przybył na planetę. Bly chciał zastrzelić Vosa, gdyż był on wówczas uważany za sługę hrabiego Dooku, jednak Secura go powstrzymała. Razem z Vosem zdobyli ZUN. Quinlan poprowadził ich bezpieczną drogą. Nagle ogłuszył Bly'a za pomocą Mocy i zarządał zwrotu ZUNa od Aayli. Kiedy Bly się ocknął, Vos był bliski zabicia Jedi. Komandor strzelił w ramię renegata, po czym, kontynuując ostrzał, zmusił go do ucieczki. Następnie wezwał statek ewakuacyjny.

Oblężenie Saleucami

Bly brał udział w oblężeniu Saleucami w ostatnich miesiącach wojny. Podczas walki o ulice miasta, położonego wewnątrz kaldery, Bly dowodził jednym z oddziałów klonów. Póżniej, kiedy Sora Bulq dokonał zabójstwa Oppo Rancisisa, komandor odpierał dywersyjny atak wojowników Morgukai. W ostatecznym starciu walczył u boku Jeisel i K'Kruhka. Kiedy ładunki, podłożone w siłowniach geotermalnych wewnątrz bazy Separatystów przez Aaylę Securę, zaczęły eksplodować, Bly prosił o pozwolenie na wysłanie oddziału ratunkowego dla swojej generał. Jeisel odmówiła, gdyż ich zadaniem było wtedy unieszkodliwianie wojowników Morgukai. Bly wykonał zadanie, a Aayla uciekła z bazy wroga z pomocą Vosa, Tholme'a i Khaleen Hentz. Oblężenie zakończyło się zwycięstwem Republiki.

Bitwa o Felucię

Oddział komandora Bly'a wykonuje Rozkaz 66.

W 19 BBY, komandor brał udział w bitwie o Felucię. Gdy siły Separatystów wycofywały się, Bly, Secura oraz mały oddział klonów wybrał się na patrol. Kiedy oddział przeczesywał dżunglę klony otrzymały rozkaz 66. Bly wraz z towarzyszami otworzyli ogień do nic niepodejrzewającej generał Secury.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
CC-5052.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!