Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


BoShek/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

BoShek.jpeg
BoShek
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Przemytnicy
BoShek był człowiekiem żyjącym w ostatnich latach istnienia Imperium Galaktycznego. Zajmował się przemytem oraz był pilotem do wynajęcia. Pochodził z Korelii.

Biografia

Spotkanie z Jedi

W roku 0 BBY przebywał w kantynie Chalmuna na Tatooine, gdy do lokalu weszli Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker. Przybysze spytali przemytnika o możliwość wynajęcia statku bez wiedzy władz Imperium Galaktycznego , ten jednak nie przyjął zlecenia i skierował ich do Hana Solo i Chewbacki.

Pomoc Rasha'e Bex

BoShek pracował jako przemytnik przez wiele lat. W roku 0 BBY stwierdził jednak, że już go to nie bawi i postanowił prowadzić spokojne życie. Niestety uniemożliwiało mu to Imperium, ponieważ pracując jako szmugler, zniszczył parę TIEów. Zaczął ukrywać się na Stodze, gdzie przebywał przez parę miesięcy. Poznał tam kobietę imieniem Rasha Bex, która potrzebowała jego pomocy. Powiedziała mu, że pracowała dla rebeliantów, aż stwierdziła, że ich metody były zbyt radykalne i postanowiła odjeść. Rebelia stwierdziła, że wiedziała za dużo, więc zaczęli ją ścigać. Prosiła BoSheka o przewiezienie jej do punktu, skąd będzie mogła wydostać się z planety. Wsiedli na ścigacz, lecz niestety po drodze napotkali rebeliantów, przed którymi cudem udało im się uciec. Na noc schronili się u przyjaciela BoSheka - Tama. Przenocował ich, lecz rano kiedy Shek się obudził usłyszał rozmowę. Wyszedł ze swojego pokoju i zobaczył rebeliantów, którzy najwyraźniej ich odnaleźli. Wybiegli na dwór, a przed nimi stanął umięśniony przeciwnik. Bo chwycił za pręt i znokautował go. Uciekli jego ścigaczem, a w pogoń za nimi ruszyła Rebelia, aż dotarli do mostu wiszącego. Rozpędzili się jeszcze bardziej, lecz ich przeciwnicy zatrzymali się i zaczęli strzelać w mocowanie. Po chwili ten się zarwał, ścigacz zaczął spadać w dół, a oni wyskoczyli w idealnym momencie. Shek złapał się za zwisającą linkę, a Resha za jego nogę. Zwisali tak, aż ktoś zaczął ich wciągać. U góry powitało ich Imperium z którymi jak się okazało kobieta współpracowała. Powiedziała że nigdy nie była w Rebelii, ale musiała mu to wmówić, aby jej pomógł. BoShek wyciągnął broń, lecz Resha namówiła go do poddania się, po czym został aresztowany. Bex mówiła mu, że jeśli się do nich przyłączy, nic mu się nie stanie, lecz Shek stanowczo jej odmówił, namawiając ją do uwolnienia go. Kobieta jednak się nie ugięła. [1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!