Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boba Fett: Poświęcenie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy komiksu z serii Empire. Zobacz też: inne znaczenia tej nazwy.
Empire7.jpg
Boba Fett: Poświęcenie
Scenariusz John Wagner
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Empire 7: Sacrifice
Wydanie polskie Egmont Polska
14 lutego 2009 (w Star Wars Komiks 2/2009)
Wydanie USA Dark Horse Comics
9 kwietnia 2003
Okładka Ryan Benjamin, Saleem Crawford
Liczba zeszytów 1
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 24
Cena 5,90 PLN
Czas akcji 0 BBY


Boba Fett: Poświęcenie (Empire 7: Sacrifice) to 24-stronicowy komiks, który ukazał się w USA 9 kwietnia 2003 jako siódmy numer serii Empire. W Polsce został opublikowany 14 lutego 2009 przez wydawnictwo Egmont Polska w szóstym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Opis

Zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci dodało śmiałości zwolennikom Rebelii w całej galaktyce. Na planecie Solem miejscowy watażka, powiązany z Imperium, ściga swojego brata, walczącego po stronie rebeliantów. Do pomocy wzywa Bobę Fetta.

Streszczenie

Na planecie Solem gubernator Malvander Bren prowadzi niezwykle krwawą politykę antyrebeliancką, nie bacząc na śmierć wielu niewinnych cywili. Przywódcą buntowników jest jego brat Yolan. Podczas jednej z wielu bitew zostaje on ranny i wyniesiony przez towarzyszy z pola walki. Kilka godzin później na miejsce przybywa wynajęty przez Malvandera Boba Fett. Tropi on Yolana aż do miasta.

Tymczasem gubernator dostaje informację o braku pomocy finansowej dla Solem ze strony administracji centralnej. Mimo wszystko jest przekonany, że schwytanie jego brata rozwiąże cały problem Rebelii na planecie. Fett w międzyczasie odnajduje kryjówkę uciekinierów, których ściga aż na pustynię. Yolan, przekonany, że nie mają z nim szans, dobrowolnie oddaje się łowcy nagród.

Pod rezydencję gubernatora przybywa tłum mieszkańców, żądających uwolnienia przywódcy buntowników. Po pewnym czasie zaczyna się on wdzierać do środka. Malvander z kolei informuje Fetta, że nie jest w stanie wypłacić mu całej nagrody. Ten w ramach rekompensaty przywłaszcza sobie złoty naszyjnik gubernatora. Malvander rozkazuje mu zająć się rebeliantami w pałacu, lecz łowca bez słowa odchodzi. Yolan decyduje się zostawić brata przy życiu, mając nadzieję, że życie w biedzie uczyni go lepszym. Później stwierdza, że Boba Fett nie jest ani zły, ani dobry - jest jedynie maszyną, pozbawioną celu w życiu, która nie żyje i nie umiera dla nikogo, i której nawet jest mu trochę żal.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]
Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!