Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bow

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bow
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor oczu: Brązowe[1]
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: żołnierz-klon
Bow to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki, a następnie w Armii Imperialnej. Był członkiem elitarnego 501 Legionu, a pewien czas po zakończeniu wojen klonów został mianowany jego dowódcą. Posiadał stopień komandora.

Biografia

Stracić wrogów Imperium.
— Klon-komandor na Kessel. [2]
Prawdopodobny wygląd komandora Bowa na Kessel (patrz: ciekawostki).

Bow, podobnie jak inne klony mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się na Kamino, w 32 BBY. Został wyhodowany na rzecz Wielkiej Armii Republiki.

Wkrótce po proklamowaniu Imperium Galaktycznego, Imperator Palpatine rozkazał komandorowi odnaleźć i sprowadzić Dartha Vadera na Coruscant. Bow dostał informacje, iż uczeń Imperatora znajduje się na planecie Kessel. Udał się tam wraz z 501 Legionem. Żołnierze zlokalizowali Vadera w jednej z opuszczonych kopalni, do której udał się oddział dowodzony przez Bowa. Okazało się, iż Sith walczy z wieloma Jedi. Szturmowcy zastrzelili pozostałych przy życiu rycerzy: Roblia Darté, Jastusa Farra i Tsui Choi'a, a następnie wraz z Darthem Vaderem wrócili na okręt, którym dolecieli na Coruscant. Istnieją wątpliwości, czy komandor Bow był oficerem, dowodzącym podczas tej akcji (patrz: ciekawostki).

W 19 BBY, po śmierci dowódcy 501 Legionu, komandora CC-1119, Bow został mianowany dowódcą tej elitarnej jednostki.

Ciekawostki

  • Istnieją niepewności co do postaci komandora Bowa. Niektóre źródła podają, iż na Kessel dowodził CC-1119 "Appo", poprzedni dowódca 501 Legionu.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!