Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Briila

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Briila
Data i miejsce narodzin: około 35 ABY
Rasa: Człowiek
Przynależność: Mandalorianie




Briila była żyjącą podczas drugiej galaktycznej wojny domowej Mandalorianką. Jej bratem był Shalk, a rodzicami Dinua Jeban i Jintar.

Historia

Wraz z rodzicami i bratem mieszkała na należącej do dziadków farmie Beviina-Vasura. Jako pięciolatka miała okazję oglądać jak jej dziadkowie informują Bobę Fetta o odkryciu nowych złóż beskaru. Jakiś czas później brała udział w pożegnaniu Mandalorian lecących zbombardować fabryki na Murkhanie. Wraz z bratem, dzięki pomocy swego dziadka, Medrita, odcisnęła na pancerzu bes'uliika swojego drugiego dziadka, Gorana, swoją rękę.

Była także świadkiem powrotu z Phaedy Boby Fetta i Mirty Gev, którzy przywieźli na farmę zamrożoną w karbonicie Sintas Vel, młoda Mandalorianka widząc zamrożoną kobietę spytała ojca, czy ta kobieta nie żyje, i czy mogą zabrać jej rzeczy, czemu ten oczywiście zaprzeczył. W samym procesie rozmrażania nie brała bezpośrednio udziału, ale była bardzo podekscytowana tym co dowiedziała się o stanie Sintas. Gdy referowała dziadkowi, Medritowi, co wie o stanie chorej, wyraziła zdziwienie, jak może ona być żoną Fetta skoro jest taka młoda i piękna a on taki stary.

Pewien czas później Briila natknęła się na przebywającą na terenie farmy Jainę Solo, a fakt że mająca zaledwie pięć i pół roku dziewczynka chodzi w mandaloriańskiej zbroi i z w pełni sprawnym, choć małym blasterem wyraźnie zaskoczył dopiero poznającą mandaloriańskie społeczeństwo Jainę.

Briila była także obecna na kolacji, w czasie której Jaina wyjawiła Goranowi że Gotab był kiedyś Jedi.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!