Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!CC-8826

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Neyo.jpg
CC-8826 "Neyo"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CC-8826, znany również jako Neyo, był komandorem klonów, który służył w Wielkiej Armii Republiki. Dowodził 91 Korpusem Zwiadowczym i był jednym z dwóch żołnierzy-klonów, którzy dokonali egzekucji mistrzyni Jedi Stass Allie.

Biografia

CC-8826 był jednym ze stu pierwszych klonów-komandorów, którzy przeszli specjalistyczny trening na dowódców oddziałów Wielkiej Armii. Ów program ćwiczeniowy - dobrany przez żołnierza ARC, klona Alpha-17 – służył wyostrzeniu niezależnego myślenia przez dowódców klonów. W następstwie tego treningu CC-8826 przybrał imię Neyo, a także ukształtował chłodną osobowość i lakoniczny sposób wyrażania się, nawet w stosunku do swoich podwładnych żołnierzy-klonów. Mimo to, udało mu się nawiązać przyjaźń z równie usposobionym jak on komandorem Bacarą, współpracując z nim przy opracowywaniu taktyk działań ze śmigaczami BARC.

Pod koniec wojen klonów komandor Neyo wraz ze swoim 91 Korpusem Zwiadowczym został wysłany do walki na Saleucami, pod dowództwo wysokiego generała Jedi Oppo Rancisisa. Podczas pięciu miesięcy tej kampanii, współpracował blisko z komandorami Faie i Bly, a jego jednostka wielokrotnie wykazała się swoją skutecznością w dostarczaniu cennych informacji zwiadowczych.

Po zakończeniu tej długiej kampanii 91 Korpus Zwiadowczy pozostał na planecie z zadaniem patrolowania planety i eliminacji resztek oddziałów pokonanych Separatystów, jak również wojowników Morgukai.

Podczas jednego z takich patroli, komandor Neyo otrzymał wydany przez Najwyższego Kanclerza Palpatine’a rozkaz 66. Neyo, wraz ze swoim podwładnym, CT-3423, bez wahania zestrzelił ścigacz towarzyszącej im podczas misji mistrzyni Jedi Stass Allie.[1]

Ciekawostki

  • Cyfrowy model Komandora Neyo miał się pierwotnie pojawić na Kashyyyk, jako dowódca republikańskiego Juggernauta, który w czasie Rozkazu 66 miał otworzyć ogień do centrum dowodzenia znajdującego się w drzewach, nad polem bitwy. Scena ta została jednak wycięta, a model trafił na Saleucami zamiast nienazwanego żołnierza-klona na ścigaczu BARC. Na Saleucami miał się za to pojawić komandor Faie, który ostatecznie do filmu nie trafił, chociaż był obecny w komiksach z serii Republic.
  • Komandor Neyo był przyjacielem komandora Bacary.

Przypisy

Źródła

TORlogo.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów The Outer Rim. Artykuł został umieszczony za wiedzą i zgodą redaktorów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!