Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-0000/1010

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy sierżanta 501 Legionu. Zobacz też: komandora Gwardii Coruscańskiej o tym samym imieniu.
SergeantFox.png
CT-0000/1010 "Fox"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek - klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-0000/1010, znany też jako Fox, to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Był członkiem 501 Legionu. Brał udział w ataku na Świątynię Jedi.

Biografia

Młodość

CT-0000/1010 został stworzony na Kamino około 32 BBY. Jego twórcy posłużyli się do tego celu DNA mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po przejściu profesjonalnego szkolenia został włączony w skład 501 Legionu i otrzymał stopień sierżanta.

Rozkaz 66

Nie przejmujcie się nim, puścić go!
— Sierżant Fox, polecający swoim podwładnym wypuścić senatora Organę z terenu Świątyni.[1]
Walka z Zettem Jukassą na lądowisku Świątyni Jedi.

W ostatnich dniach wojen klonów Fox stacjonował na Coruscant. Kiedy Najwyższy Kanclerz Palpatine wydał klonom Rozkaz 66, Darth Vader wezwał wszystkich dostępnych żołnierzy z 501 Legionu i poprowadził ich do Świątyni pozostaje nieznany. W trakcie walk wraz z komandorem Appem, głównym dowódcą legionu, oraz kilkoma szeregowymi zabezpieczał platformę lądowniczą. W tej chwili na miejsce przybył senator Bail Organa, który zażądał wyjaśnienia obecnej sytuacji. Komandor Appo złożył raport przedstawicielowi Senatu i przekonał go do opuszczenia terenu Świątyni. W tym samym momencie na platformę wbiegł padawan Zett Jukassa, próbujący uciec. Starając się dotrzeć do pojazdu senatora Organy młody Jedi zabił kilka klonów i poważnie zranił komandora Appa. Wkrótce jednak zginął w wyniku trafienia z blastera sierżanta Foxa[2]. Widzący to Organa wskoczył do śmigacza i uciekł. Ocalałe z potyczki klony chciały zatrzymać polityka, jednak sierżant Fox polecił im wypuścić senatora. Jego dalsze losy pozostają nieznane.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!