Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cassie Cryar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cassie Cryar.jpg
Cassie Cryar
Miejsce pochodzenia: Terrelia
Rasa: Terreliańska skoczkini jango
Wzrost: 182 cm
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Turkusowa
Profesja: Łowca nagród
Cassie Cryar była łowczynią nagród z rasy terreliańskich skoczków jango. Posiadała niezwykłe umiejętności dające jej szybkość i gibkość, odpowiednie dla jej rasy.

Biografia

Zabójstwo Nacka Moversa

Cassie i Ione uciekają Jedi.

W nieokreślonym czasie wojen klonów przebywała na Coruscant. Tam otrzymała zlecenie od Ione Marcy na jej chłopaka, zabójcę Nacka Moversa. Cassie przy pomocy zleceniodawczyni, otruła Trandoshanina i odebrała mu skradziony przez Bannamu, miecz świetlny, który należał do padawanki Anakina Skywalkera, Ahsoki Tano. Nie upłynęło dużo czasu a do mieszkania Ione i Nacka przybyli Jedi. Przy wejściu zauważyli zwłoki Moversa. Starszy Jedi, którym był Tera Sinube zapytał co się stało. Wtedy Ione opowiedziała mu swoją wersję wydarzeń lecz gdy mistrz wyczuł jej niepokój, nakazał Ahsoce sprawdzenie reszty mieszkania. Gdy Togrutanka weszła do jednego z pokoi zobaczyła Cassie. Początkowo łowczyni chciała zaatakować Ahsokę jej własnym mieczem lecz gdy padawanka go zauważyła, przestraszona Cryar zaczęła uciekać. Tano poinformowała mistrza o swoim odkryciu i zaczęła pogoń. Dzięki umiejętnościom danym jej rasie, Cassie bez problemu utrzymywała zdobytą odległość między nią, a Jedi. Gdy przeskakiwała kolejne budynki, odkryła jak włączyć miecz świetlny. Wykorzystała to do uszkodzenia telebimu, na którym właśnie wylądowała Ahsoka. Togrutanka miała lekkie trudności z utrzymaniem równowagi na uszkodzonej platformie, co dało łowczyni trochę czasu na ucieczkę.

Aresztowanie

Cassie walczy z mistrzem Sinubem.

Cassie kontynuowała ucieczkę lecz Tano w krótkim czasie dogoniła ją. Dzięki Mocy uszkodziła rurę, po której wspinała się kobieta. Zdesperowana Cryar wezwała na pomoc Marcy. Chwilę potem razem z nią odleciała na dworzec kolejowy. Uciekinierki nie wiedziały, że mistrz Sinube przyczepił do ubrania Ione, nadajnik naprowadzający. Zanim kobiety zdążyły odjechać z dworca, przybyli Jedi. Gdy Ahsoka zauważyła kryminalistki wezwała droidy policjantów, aby aresztowali kobiety. Cassie jednak nie zamierzała się poddać. Gdy podeszły do niej dwa roboty, ta przecięła je na pół mieczem i rozpoczęła ucieczkę. Znów Ahsoka zaczęła ją ścigać. Biegnąc po pociągu, wycięła sobie dziurę do środka pojazdu. Tam wzięła jako zakładników dwoje Twi'leków, kobietę i jej dziecko. Gdy Tano wreszcie ją dogoniła, łowczyni zagroziła, że zabije swoje ofiary. Wtedy Togrutanka zaproponowała wymianę. Odda siebie w zamian za zakładników. Cassie nie chciała przystać na takie warunki i gdy pociąg zatrzymał się chciała go opuścić lecz powstrzymał ją Tera Sinube, który kilkoma ciosami wytrącił jej miecz z ręki, aby droidy mogły ją aresztować.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!