Obsada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Cast)

Obsada
Tytuł oryginalny: Cast
Serial: Disney Gallery: The Mandalorian
Sezon: 1
Odcinek: 3
Scenariusz: Brandon Bestenheider
Reżyseria: Bradford Baruh
Data premiery w USA: 15 maja 2020
Czas trwania: 26 min.
Poprzedni: Legacy
Następny: Technologia


Obsada (Cast) to trzeci odcinek serialu dokumentalnego Disney Gallery: The Mandalorian skupiającego się na produkcji serialu The Mandalorian. Premiera epizodu odbyła się 15 maja 2020 roku na platformie streamingowej Disney+.

Opis dystrybutora

Pedro Pascal, Gina Carano, and Carl Weathers discuss the making of The Mandalorian.

Treść odcinka

Odcinek skupia się na rozmowie Jona Favreau z obsadą pierwszego sezonu serialu The Mandalorian. Na początku epizodu Pedro Pascal wyznaje, że wszyscy kochają Gwiezdne wojny, ich efekty specjalne, postacie i budowanie relacji. W trakcie rozmowy z ekipą, Carl Weathers mówi, że od samego początku był zainteresowany wystąpieniem w serialu. Dodaje, że od momentu gdy przeczytał scenariusz zdawał sobie sprawę jak świetna jest to produkcja. Pascal ujawnia, iż starał się przedstawić swoją postać w jak najbardziej ludzki i emocjonalny sposób, pomimo faktu, iż jest ona całkowicie niedostępna i zakuta w zbroję. Stwierdza, że z Mandalorianinem każdy może się utożsamić, gdyż wszyscy nosimy swego rodzaju zbroję, którą obawiamy się ściągnąć. Dodaje też, że łowca jest bohaterem, którego losami jesteśmy żywo zainteresowani. Bryce Dallas Howard opowiada o konieczności noszenia hełmu przez Mandalorianina oraz o zakazie jego publicznego zdejmowania. Stwierdza, iż wojownik zastanawiał się czy gdyby go zdjął to czy odnalazłby spokój. Deborah Chow zgadza się ze słowami Pedra Pascala, w których wspomina trudność wykreowania złożonej postaci nieustannie zakutej w zbroję. Rick Famuyiwa zauważa, że zarówno jako reżyser, jak i zwykły widz docenia kiedy może obserwować oczy przedstawionego bohatera. Chow dodaje, że przedstawienie Mandalorianina w sposób spokojny w poważnych sytuacjach podkreśla wagę każdego z jego gestów. Famuyiwa mówi, że pomimo, iż twarz głównego bohatera jest ukryta, niejednokrotnie kamera była zbliżana na jego twarz, aby podpowiedzieć co mężczyzna przeżywał, a także aby dać szansę widzowi na utożsamienie się z nim.

W kolejnej części odcinka rozmówcy skupiają się na wybranym członku obsady serialu.

  • Pedro Pascal — Jon Favreau wspomina zdjęcie hełmu Mandalorianina w ostatnim odcinku pierwszego sezonu oraz to jak postać wtedy wyglądała. Dave Filoni stwierdza, że stoi za tym pewna historia, przez co Pedro Pascal zaczyna żartobliwie opowiadać o swoich doświadczeniach na planie. Okazuje się, że aktor odniósł drobny uraz przez co musiał odwiedzić szpital, aby następnie mógł wrócić do kręcenia odcinka. Obsada zgodnie stwierdza, że kontuzja Pascala sprawiła, iż był on bardzo realistyczny w odgrywanej przez siebie scenie. Weathers wraca do tematu hełmu Mandalorianina. Przyznaje, że osobiście duży nacisk kładzie na odczytywanie mowy ciała i grę oczyma. Postać głównego bohatera daje jedynie możliwość reagowania na jego głos co jest bardzo skomplikowane. Pedro Pascal wspomina kreowanie swojej postaci i udział jaki mieli jego dwaj dublerzy, Brendan Wayne i Lateef Crowder. Jon Favreau pyta Giny Carano czy potrafiła odróżnić trzech różnych aktorów grających tą samą postać. Aktorka przyznaje, że wszyscy trzej odtwórcy podobnie się poruszali, lecz mimo wszystko była zadowolona więzią jaką udało im się ze sobą wypracować. Pedro Pascal wspomina nagrywanie dialogów do produkcji oraz fakt ich ciągłego udoskonalania z Favreau i Filonim.
  • Gina Carano — Jon Favreau wspomina powierzenie aktorce roli Carasynthii Dune, jej karierę bokserską oraz występy w innych produkcjach. Pedro Pascal stwierdza, że gdy pierwszy raz zobaczył prace koncepcyjne do serialu zauważył postać Dune ucharakteryzowaną na Carano, przez co zaczął się zastanawiać czy aktorka stanowiła już wtedy część obsady. Gina wyznaje, że nie myśli o sobie jako o aktorce i nie spodziewa się, że kiedyś będzie popularna w Hollywood, w związku z czym dochodzi do wniosku, że twórcy, którzy ją zatrudniają nawiązują z nią współpracę za jej wnętrze. Przyznaje, że Favreau szukał do jej roli kobiety, która potrafiłaby zagrać w zbroi, dlatego ona sama stwierdza, iż czuła się bardzo swobodnie, a występ w serialu pozwolił jej zaakceptować siebie. Żartobliwie zauważa, że ekipa była zaskoczona jej siłą fizyczną. W trakcie rozmowy między reżyserami, twórcy zauważają, że Carano wyjątkowo dobrze wypadała w scenach walki, w których widać w niej było grę aktorską Harrisona Forda w Indianie Jonesie. Bryce Dallas Howard stwierdza, iż wieloletnie doświadczenie aktorki w ringu nadaje jej występowi wyjątkowej autentyczności. Favreau przywołuje osobę George'a Lucasa oraz jego inspirowanie się starodawnym kinem i autentycznością i uważa, że dla wielu aktorów zaplecze sportowe przyczynia się do zostawania prawdziwymi gwiazdami. Twórcy zgodnie dochodzą do wniosku, że Gina Carano wykreowała postać o niepowtarzalnym stylu, którą z łatwością będzie można odróżnić od innych postaci uniwersum.
  • Carl Weathers — Gina Carano wspomina rady otrzymywane od Jona Favreau na temat gry aktorskiej Weathersa. Aktorka stwierdza, iż ten jest prawdziwą gwiazdą i wzorem do naśladowania, a jego głos ma wyjątkowo duży wpływ. Sam aktor uważa odegraną przez siebie postać za urodzonego lidera, który nie musi udowadniać swojego autorytetu. Przyznaje, że nigdy nie odgrywa typowo czarnego charakteru, a osobę, która boryka się ze swoimi słabościami. Dodaje, iż Greef Karga jest postacią, która zmaga się z pokusą. Carano wyznaje, że Weathers jest w jej oczach bardzo wartościowym człowiekiem, który w czasie prac nad serialem niejednokrotnie jej pomógł. Favreau wyjawia, że postać Carla miała pojawić się w pierwszym odcinku, a następnie zginąć w trzecim, lecz w trakcie produkcji plany zostały zmienione. Weathers przyznaje, że na początkowym etapie powstawania serialu zastanawiał się jaki był cel w jego wystąpieniu, gdyż według oryginalnych planów jego twarz miała być zakryta. Favreau mówi, że początkowo Carl był rozważany jedynie jako aktor posiadający świetny głos, lecz po próbie kamer, zdecydował, iż ten musi odegrać rzeczywistą rolę.

W końcowej fazie odcinka twórcy wspominają początkowe problemy z noszącymi maski aktorami. Favreau i Filoni zgodnie stwierdzają, że bez względu na charakteryzację, najważniejszy jest aktor, który wie co robi na planie.

Twórcy