Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cel: Vader

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire19.jpg
Cel: Vader
Scenariusz Ron Marz
Rysunki Brian Ching
Kolory Brad Anderson
Tytuł oryginalny Empire 19: Target: Vader
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
17 kwietnia 2009 (w Star Wars Komiks 4/2009)
Wydanie USA Dark Horse Comics
12 maja 2004
Okładka Doug Wheatley
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 22
Czas akcji 0 ABY


Cel: Vader to komiks, który ukazał się jako jeden z zeszytów serii Empire. W Polsce został on zamieszczony w ósmym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Opis komiksu

Od zniszczenia Pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliancki minęło pięć miesięcy, a Darth Vader wciąż nie zdołał zlokalizować nowej bazy buntowników. Postanawia zatem zmotywować swoją siatkę szpiegów i informatorów do wydajniejszej pracy. Spotkania z agentami mogą jednak prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Streszczenie

"Nie lubię, gdy przypomina mi się o przeszłości."
Darth Vader do Xory

Darth Vader, po porażce w przestworzach planety Yavin 4, postanawia doprowadzić do porządku rzeczy, na które do tej pory przymykał oko. Między innymi chce przypomnieć Jibowi Kopatha, dla kogo ten powinien mieć najwięcej szacunku i kogo powinien się bać. W ty celu składa mu wizytę na jego asteroidzie. Czarny Lord pokazuje swoją siłę pokonując ochroniarzy Bothanina. Przerażony gospodarz obiecuje szybko zadowolić swojego groźnego gościa, a w międzyczasie proponuje mu rarytasy, pod którymi ugina się jego stół, a także uciechy pań, które do niego należą. Wśród propozycji znajduje się wino z Naboo, które razem z dziewczyną podającą ten trunek, mogłoby zaspokoić pragnienia okutego w pancerz wysłannika Imperatora. Tymczasem grupa Falleenów pragnie zemścić się na Vaderze, który zabił ich współziomków i spowodował zatrucie ich rodzinnej planety. Ponętna fallenka Xora zwabia Dartha Vadera pod pretekstem informacji o Rebeliantach. Tam Sith wpada w zasadzkę. Zuur, Xora i jej kompani jednak podzielają większość wrogów bezlitosnego ucznia Ciemnej Strony Mocy.

Bohaterowie

Galeria okładek

Recenzje

Przypisy


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!