Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Centrum komunikacyjne świątyni Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Centrum komunikacyjne w 19 BBY.

Centrum komunikacyjne to sala w świątyni Jedi na Coruscant, gdzie generałowie Jedi wysłuchiwali raportów z bitew przeprowadzanych podczas wojen klonów.

Historia

Centrum komunikacyjne powstało około 1000 BBY, jednak w tamtym okresie nie było zbytnio wykorzystywane.[źródło?]

Wojny klonów

Jedi w centrum komunikacyjnym.

Gdy w roku 22 BBY wybuchły wojny klonów, centrum komunikacyjne zaczęło być często używane. Mistrzowie Jedi wysłuchiwali tam raportów z bitew z całej galaktyki. W bliżej nieokreślonym czasie trwania konfliktu mistrz Jedi Eeth Koth został pojmany przez generała Grievousa. Cyborg skontaktował się z Jedi poprzez holowiadomość, przez co strażnicy pokoju wydedukowali gdzie przebywa. W związku z tym zarządzono akcję ratunkową, mającą na celu uwolnienie Kotha. Do tej misji zgłosiła się trójka Jedi. Ich wysiłki zostały nagrodzone, gdyż ocalili towarzysza i uciekli Grievousowi. W 19 BBY Obi-Wan Kenobi przebywał w sali komunikacyjnej i rozmawiał ze swoim byłym uczniem Anakinem Skywalkerem na temat walk na Zewnętrznych Rubieżach.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!