Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Chak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Chak

Chak był przemytnikiem rasy Wookiee, wnukiem wodza wioski Palsaang, Gumbaekiego i czeladnikiem Gildii Claatuvac.

Podczas wojen klonów na jego rodzinną planetę, Kashyyyk, przybył poszukiwany przez Republikę przemytnik, Vilmarh Grahrk. Młody Chak, pragnący przygody i wyrwania się z domu rodzinnego, ukrył się na jego statku - Inferno. Gdy Devaronianin odkrył pasażera na gapę, chciał go wyrzucić jednak Chak wkupił się w jego łaski zdradzając mu kilka tajnych szlaków nadprzestrzennych. Został jego drugim pilotem i przyjacielem.

19 BBY rodzinna planeta Chaka została zaatakowana przez połączone siły Separatystów i Trandoshan. Członkowie jego wioski zostali wzięci do niewoli, jednak szybko odbił ich atak połączonych sił Wookieech pod wodzą Gumbaekiego i Republiki, dowodzonych przez mistrzów Jedi Quinlana Vosa i Luminarę Unduli.

Gdy wydano rozkaz 66, Chak pomógł Grahrkowi ocalić życie Quinlana Vosa. Uśmiercił przy tym dwóch klonów z Oddziału Bogey.

Chak i Kee

Chak przetrwał galaktyczną wojnę domową i inwazję Yuuzhan Vongów. Ponad sto lat później, w 137 ABY, Chak był kapitanem przemytniczego statku Grinning Liar, nazwanego tak ku pamięci jego przyjaciela. Miał reputację wiernego sojusznika i dobrego kompana, ale i groźnego przeciwnika. Do jego ówczesnych towarzyszy zaliczali się między innymi: Kee, jego druga pilotka, i były rycerz Jedi Cade Skywalker.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!