Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Chewbacca 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Chewi2.jpg
Chewbacca 2
Scenariusz Darko Macan
Rysunki
Kolory
Tusz
Litery Vickie Williams
Tytuł oryginalny Chewbacca 2
Wydanie polskie Egmont Polska
18 marca 2011
(w Star Wars Komiks 3/2011)
Wydanie USA Dark Horse Comics
16 lutego 2000
Okładka Sean Phillips
Liczba zeszytów 2/4
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
Czas akcji 25 ABY
Poprzedni Chewbacca 1
Następny Chewbacca 3


Chewbacca 2 to drugi zeszyt wchodzący w skład serii komiksowej Chewbacca. Został wydany w USA 16 lutego 2000 roku, nakładem Dark Horse Comics. W Polsce natomiast komiks ten ukazał się 18 marca 2011 roku na łamach trzydziestego pierwszego numeru magazynu Star Wars Komiks, wydawanego przez Egmont Polska. Podobnie jak część poprzednia, komiks kontynuuje historię droidów C-3PO i R2-D2, które zbierają wspomnienia o zmarłym Wookieem, Chewbaccy. Zeszyt ten przedstawił historie Ssoha, Mala Mali i Tvrrdko.

Opis

Oryginalny

Three more stories of Chewbacca's past unfold: an old Trandoshan slaver speaks of his nemesis with reverence and a hint of fear; a diminutive bounty hunter, the victim of betrayal, is saved by a massive, furred hand; a young Imperial cadet defies his commander and refuses to torture a Wookiee prisoner, setting the stage for one of the greatest partnerships the galaxy has ever seen!

Streszczenie

Pierwszą historię opowiada Ssoh, Trandoshanin, który swego czasu był kapitanem statku, na którym więziono niewolników rasy Wookiee. Pewnego dnia trafił tam Chewbacca. Zauważył, że wśród jego pobratymców panowała niezgoda. Walczyli ze sobą, aby zachować honor. Chewi uważał jednak, że walka nie ma sensu jeśli futro przegranego przyniesie bogactwo Trandoshanom. Proponuje im wspólną ucieczkę, a następnie powrót na Kashyyyk, gdzie będą prowadzić prawdziwe honorowe pojedynki. Po swojej mowie wyjmuje z ust ogniwo palnika fuzyjnego. Okazuje się, że inni więźniowie również ukrywają kilka części, z których udało im się złożyć kilka blasterów. Ze względu na olbrzymią siłę Wookiech, klatki i kajdany nie były problemem. Doszło do masakry Trandoshan. Jedynym, ocalałym był Ssoh, który jednak stracił wszystkie kończyny. Sądził, że przeżył aby móc o tym opowiadać oraz dzięki temu zarabiać na drinki.

Ilustracja na okładce.

Mala Mala wspomina przeszłość. Swojego czasu była łowczynią nagród. Pewnego dnia zawarła umową z innym łowcą, Nikkiem Zavodem: ona użycza swój statek, a on zaprowadza ją do kryjówki najbardziej poszukiwanych Wookiech w Galaktyce. Kiedy oboje siedzieli już kokpicie, Zavod stwierdził, że z napędem jest coś nie tak. Mala Mala wyszła, aby to sprawdzić. Jednak kiedy tylko zajrzała do silnika, jej "partner" uruchomił go i odleciał. Poważnie poparzona dziewczyna mogła tylko czekać na śmierć, przed którą ocalił ją Chewbacca. Zlecił droidowi medycznemu, aby ją opatrzył. Po skończonej operacji, dziewczyna usłyszała, że jej wybawca szepcze podczas snu słowa "Mala Mala". Uznała to swoje nowe imię. To zdarzenie nauczyło ją że nie może ufać ludziom, tylko droidom i czasami Wookieem.

Tvrrdko opowiada o zdarzeniach, które wydarzyły się niedługo po buncie Wookieech na statku Ssoha. Owy statek, przejęty przez więźniów, trafił na kolejny statek handlarzy niewolników. Wookiee szybko sobie z nimi poradzili. Jednak niedługo potem pojawił się Gwiezdny Niszczyciel, którego załoga zamierzała zakupić niewolników od zabitych właśnie handlarzy. Na niszczycielu znajdowali się komandor Nyklas oraz porucznik Han Solo. Pada rozkaz aby zaatakować statek, na którym znajdują się Wookiee. Wówczas Chewi zarządza ewakuację. Co najmniej połowa z jego pobratymców zdołała uciec, choć sam Chewbacca pozostał w kokpicie statku. Odnalazł go Solo, który otrzymał rozkaz zabicia go. Porucznik odmówił jego wykonania, a jego dowódca zapewnił, że kiedyś za to zapłaci.

Bohaterowie

Wydanie zbiorcze


Chewbacca
[Pokaż/Ukryj]
1 - 2 - 3 - 4 - Wydanie zbiorcze

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!