Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ciężki myśliwiec M12-L Kimogila

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kimogila.jpg
Ciężki myśliwiec M12-L Kimogila
Podstawowe dane
Producent: MandalMotors
Specyfikacja techniczna
Prędkość w atmosferze: 850 km/h
Hipernapęd: Klasa 2
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 1
Ładowność: 110 kg
Cena:
  • 155000 cr (nowy)
  • 125000 cr (używany)
Przynależność: HuttowieCiężki myśliwiec M12-L Kimogila to produkowany przez MandalMotors ciężki myśliwiec, stanowiący rozwinięcie linii myśliwców, która zaczęła się od Scyka.

Historia

Oficjalnie stanowiąca rozwinięcie myśliwca G1-M4-C Dunelizard, Kimogila była o wiele bardziej uzbrojona niż Imperium dopuszczało, jeśli chodzi o sprzedaż cywilom. Jednak połączenie faktu, że Imperium nie uważało już myśliwców za zagrożenia dla siebie oraz obecności imperialnego obserwatora w MandalMotors, który to teoretycznie miał zapobiegać takim przypadkom, sprawiły, że ta maszyna od początku zaplanowana jako sprzęt m.in. dla organizacji przestępczych, była sprzedawana bez problemu.

Myśliwiec ten był wyposażony w cztery połączone działka laserowe, wyrzutnie rakiet o sporym ich zapasie oraz wyrzutnie torped protonowych, których przewoził jednak niewielką ilość. Dzięki zróżnicowanemu uzbrojeniu, Kimogila była bardzo popularna u rozmaitych flotach, które nie mogły stawiać na zbytnią specjalizację i preferowały myśliwce, które mogą zarówno związać wrogie myśliwce walką, jak i wykorzystać swe rakiety do ataku na cięższe cele czy też być użyte w charakterze bombowców.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!