Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Clynn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Clynn.jpg
Clynn
Data i miejsce śmierci: 0 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Clynn był porucznikiem Armii Imperialnej podczas galaktycznej wojny domowej.

Biografia

Około sześciu miesięcy po bitwie o Yavin Clynn służył w bazie wojskowej na Kalist VI, w skład której wchodził również duży obóz jeniecki połączony z zakładami przemysłowymi. Miał nieco zszarganą opinię, spowodowaną tym że co jakiś czas wdawał się w bójki, lub inne incydenty. Jego koledzy starali się z nim nie zadzierać, tym bardziej że z powodu swojej budowy ciała był silniejszy od nich. Wszystko zmieniło się, kiedy na planetę został skierowany dowodzący plutonem szturmowców porucznik Janek Sunber, który otrzymał ten sam pokój co Clynn. Nie zauważył że szafka na której położył rzeczy należy do Clynna, dlatego też wykorzystał to jako powód do zaczepki. Sunber jednak nie dał się mu zastraszyć i zdecydowanie zaatakował, powalając go dobrze wymierzonymi ciosami. Zostali wtedy rozdzieleni przez swojego dowódcę, kapitan Kale'a Roushira który jednak nie zameldował o tym incydencie.

Clynn próbował dogadać się z Sunberem, do czego zachęciło go to że tamten był znany jako bohater stoczonej niedawno bitwy o Maridun. Ich relacje jednak niedługo potem mocno nadszarpnięte, kiedy Clynn zechciał zademonstrowania Sunberowi "atuty przebywania po właściwej stronie". Podczas którejś z wizyt w zakładach przemysłowych Clynn spróbował zgwałcić jedną z kobiet z Jabiim, zatrudnionych tutaj w roli robotników przemysłowych. Jej mąż Goran starał się go powstrzymać, jednak Clynn brutalnie go pobił. Porucznik Sunber nie wytrzymał niesubordynacji oficera i wymierzył w niego z blastera i grożąc że go zastrzeli jeśli jej nie zostawi. Clynn początkowo uznał to za blef, jednak po chwili odpuścił.

Zdecydował się zemścić na Sunberze, donosząc o incydencie kapitanowi Roshuirowi. Chociaż próba gwałtu na więźniu była niedopuszczalna, to jednak sposób w jaki Sunber odwiódł od tego Clynna groził sądem wojskowym. Sunber próbował się wytłumaczyć z tego kapitanowi, ten jednak nie odpuszczał. Co prawda było mao prawdopodobne żeby trybunał surowo ukarał "bohatera Maridunu", jednak sam Clynn liczył na to że przynajmniej wskaże to Sunberowi miejsce w szeregu.

Zanim trybunał się zebrał, miejscowy garnizon otrzymał meldunek o obecności tajnej bazy Sojuszu Rebeliantów na położonej niedaleko planecie Thila. Z rozkazu dowódcy garnizonu, generała Noilsa do zbadania sprawy został wysłany kapitan Roshuir. Ten zabrał ze sobą kompanię szturmowców, a jednym z plutonów dowodził Clynn. Rzekoma baza znajdowała się rzekomo w środku jednej z jaskiń, a jej infiltracji podjął się porucznik wraz ze swoimi ludźmi. Jaskinia okazała się jednak pułapką pełną materiałów wybuchowych, które zostały zdetonowane w momencie kiedy jeden z żołnierzy przekroczył wiązkę połączoną z ładunkiem. W wybuchu zginęła większość plutonu Clynna, z nim samym na czele. Sama akcja okazała się jedynie przykrywką, mającą na celu ułatwienie rebelianckim terrorystom dokonania rajdu na bazę na Kalist VI.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!