Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dark Forces: Rebel Agent

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dfh2.jpg
Dark Forces: Rebel Agent
Autor: William C. Dietz
Tytuł oryginalny: Dark Forces: Rebel Agent
Wydanie polskie: brak
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics Boulevard, 11 marca 1998
Autor okładki: Ezra Tucker
Tłumaczenie: brak
ISBN: 0-399-14396-3
Liczba stron: 128
Czas akcji: 1 ABY

Dark Forces: Rebel Agent to drugi tom trylogii Dark Forces autorstwa Williama C. Dietza. Po raz pierwszy została wydana 11 marca 1998. Nigdy nie doczekała się polskiego wydania. Zarówno wydania w twardej jak i w miękkiej okładce są ilustrowane - zawierają dwadzieścia pięć kolorowych prac Ezry Tuckera.

Wydania

Opis książki

Wydanie w twardej okładce

Tył okładki

Tajny agent Rebelii Kyle Katarn zrobi wszystko, by pomścić śmierć swego ojca z rąk Imperium. Udaje mu się odzyskać od droida 8t88 (po wcześniejszej konfrontacji w barze na Nar Shaddaa tajemniczy dysk, dzięki któremu być może dowie się, dlaczego jego ojciec musiał zginąć. Znajduje na nim informacje o mapie prowadzącej do Doliny Jedi, miejsca, na które jego rodzic natknął się przypadkowo, i którego położenia strzegł. Rozpoczyna się wyścig między Kylem a Imperium o to, kto pierwszy zdobędzie mapę - a tym samym Dolinę.

Bazująca na popularnych grach komputerowych Star Wars: DARK FORCES i Star Wars: JEDI KNIGHT powieść Rebel Agent stanowi drugą część trylogii napisanej przez uznanego autora Williama C. Dietza (The Final Battle) i zilustrowanej przez wielokrotnie nagradzanego artystę Ezrę Tuckera (seria książek dla dzieci Adventures of Little Nettie Windship).

Wnętrze okładki

Po tym, jak Morgan Katarn odkrywa Dolinę Jedi, informuje o tym Mistrza imieniem Rahn, który jednak wpada w ręce Mrocznego Jedi Jereca. Jerec wydobywa z umysłu Rahna informacje, które doprowadzają go na farmę Katarnów. Tymczasem droid 8t88 składa Kyle'owi pewną propozycję związaną z tajemniczym dyskiem... i wywiązuje się pościg. Kyle odzyskuje dysk i dowiaduje się o odkryciu swego ojca - ale przybywa za późno, by ocalić mapę. A może nie? Odpowiedź leży w 8t88.

Ta zupełnie nowa przygoda odsłania kulisy gier komputerowych firmy LucasArts DARK FORCES i JEDI KNIGHT, a także dodaje do nich nowe elementy. Rebel Agent kontynuuje wątki rozpoczęte w Soldier for the Empire i przygotowuje podwaliny pod Jedi Knight.

Wydanie w miękkiej okładce

Jest to druga, zaraz po Dark Forces - Soldier for the Empire, część ilustrowanej trylogii opowiadającej o przygodach Kyle'a Katarna, który dowiaduje się o tajemniczej Dolinie Jedi, odkrytej przed laty przez jego ojca. W Dolinie na uwolnienie czeka uwięzione źródło olbrzymiej energii. Kto dotrze do Doliny - i jej potęgi - pierwszy, Kyle, czy Mroczny Jedi znany jako Jerec? Tekst Williama C. Dietza i towarzyszące mu dwadzieścia pięć kolorowych ilustracji autorstwa Ezry Tuckera.

Ciekawostki

  • Tytuł w wolnym tłumaczeniu znaczy Ciemne Moce: Agent Rebelii.


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]





Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!