Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darth Vader 3: Vader, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DV3.png
Darth Vader 3: Vader, część 3
Darth Vader 3: Vader, Part III
Scenariusz: Kieron Gillen[1]
Ilustracje: Salvador Larroca[1]
Kolory: Edgar Delgado
Litery: Joe Caramagna
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce: Adi Granov[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
25 marca 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
8 grudnia 2015
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Darth Vader
Zeszyt/Tom: 3 z 25
Poprzedni: Darth Vader 2: Vader, część 2
Następny: Darth Vader 4: Vader, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[2]


Darth Vader 3: Vader, część 3 to trzeci zeszyt serii Darth Vader wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 25 marca 2015 roku. Komiks jest częścią kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. Scenariusz komiksu opracował Kieron Gillen, za rysunki odpowiada Salvador Larroca, a podstawowy wariant okładki przygotował Adi Granov. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 8 grudnia 2015, w sześćdziesiątym numerze periodyku Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
When a Dark Lord needs help, who can he turn to? Meet Aphra-the galaxy's foremost raider of lost weaponry! Plus: could these be the deadly droids she's looking for?[1](Marvel Comics, 2015)

Streszczenie

W Przestrzeni Kallidahińskiej na Świecie Kwarantanny III, Chelli Lona Aphra unieszkodliwia system monitoringu. Chcąc kontynuować swoją misję, kobieta używa niewykrywalnego pyłu mikrodroidów, a gdy to pozwala odkryć jej kolejne zabezpieczenia, czołga się po ziemi do celu. Gdy bierze w ręce matrycę osobowości 0-0-0, przywłaszcza ją sobie, a następnie postanawia się ewakuować. W drodze powrotnej narusza system zabezpieczeń, przez co jest zmuszona rozpocząć ucieczkę. Wśród licznych błyskawic blasterowych i przemieszczających się droidek, Aphra dociera do bezpiecznego pomieszczenia. Nieoczekiwanie spotyka oddział super droidów bojowych B2 pod dowództwem Utani Xane. Złodziejka zostaje otoczona i zmuszona do oddania skradzionej matrycy osobowości. Kurator Xane mówi jej, że jest nieodpowiedzialną kobietą, która powinna pozostać w więzieniu. Dodaje też, że matryca nie bez powodów od wieków znajduje się pod kwarantanną. Archeolog odpowiada, że to przez takie właśnie osoby, które cenne i wartościowe przedmioty chcą trzymać w muzeum lub w magazynie. Ich rozmowa zostaje przerwana przez jednego z droidów, który informuje o lądowaniu pojedynczego myśliwca.

Na potwierdzenie jego słów z maszyny wychodzi Darth Vader i kieruje się w stronę zebranych. Na jego widok, Utani informuje go, że przybył do objętego kwarantanną miejsca, lecz ten nie słucha i używając Mocy, pozbywa się części droidów bojowych. Kolejne maszyny eliminuje za pomocą swojego miecza świetlnego, a następnie pozbawia życia kurator, po czym zwraca się do jedynej ocalałej, Aphry, mówiąc iż jest mu potrzebna.

Po odlocie z powierzchni asteroidy, na pokładzie Ark Angela, Aphra wyznaje Vaderowi, że jest jego wielką fanką, dlatego chce wiedzieć jak ma się do niego zwracać i jak może mu się przysłużyć. Cyborg odpowiada jej, że w ostatnim czasie zniszczył kilka reaktywowanych przez nią droidów, które niezaprzeczalnie wprawiły go w zachwyt. Kobieta jest zadowolona z jego słów, dlatego dopytuje jak trafił na jej ślad. Gdy rozważa co właśnie powiedziała, zmienia zdanie, mówiąc iż nie ma to znaczenia. Zmieniając temat, archeolog prezentuje swemu gościowi matrycę osobowości należącą do 0-0-0, informując go przy tym, że po wprowadzeniu paru modyfikacji będzie musiała złamać kod, który pozwoli obudzić jej unikalnego droida protokolarnego, a wtedy będzie zdolna mu pomóc. Słysząc jej wypowiedź, Sith podchodzi do jej komputera, po czym wprowadza kilka szybkich poleceń, które łamią zabezpieczenia matrycy. Tak szybkie i niespodziewane działanie wprowadza archeolog w zdumienie, dlatego pyta jak jej gość tego dokonał. Imperialny odpowiada jej by nie przerywała swojej pracy, a ta posłusznie stosuje się do polecenia.

Aphra podchodzi do korpusu protokolanta, a następnie po odpowiednim zamontowaniu brakującej matrycy, uruchamia go. Gdy droid ożywa, wita się ze swoimi rozmówcami wychwalając przy tym swoje oprogramowanie. Gdy wyraża radość z poznania archeolog i wyciąga w jej stronę rękę, ta nakazuje mu wprowadzić do systemu imiona dwóch właścicieli, którymi od tej pory są ona i Vader. Słysząc to droid, oznajmia by lepiej nie chwytać jego dłoni, gdyż to mogłoby spowodować silny ładunek elektryczny. Następnie, zauważa, że oprócz jego dwójki właścicieli nie ma nikogo kogo mógłby uśmiercić, przez co pyta w jaki sposób może rozpocząć służbę. Aphra odpowiada mu by rozkazał BT-1, by się obudził. Jej słowa wprowadzają w zdumienie Vadera, który nie może zrozumieć, że tyle zamieszania powstało dla droida astromechanicznego. Kobieta informuje go, że obiekt jej pożądania to prototypowy blastomech, który cechuje się zabójczym oprogramowaniem, a który jest obsługiwany unikalnym językiem znanym tylko 0-0-0. Protokolant potwierdza jej słowa i chwali ją za pomysłowość w przeprowadzeniu swoich działań, po czym nakazuje mniejszej maszynie aktywację. Gdy BT-1 wykonuje polecenie, po zauważeniu zebranych, celuje do nich ze swojego arsenału broni. Widząc to, Triple-Zero niezwłocznie go powstrzymuje, oznajmiając, że istoty żywe to ich właściciele. Chwilę później, po zrealizowaniu swojego celu, Aphra wyraża ulgę z przetrwania kolejnej misji. Po chwili refleksji stwierdza, że to na pewno nic w porównaniu z przygodami Vadera, co ten kwituje stwierdzeniem, że jest za bardzo rozgadana. Archeolog odpowiada mu, że jest zdenerwowana, gdyż żyje z reaktywacji broni, a aktualnie znajduje się w towarzystwie mrocznego mężczyzny, który jest w stanie ją zabić. Po tej wypowiedzi pyta towarzysza czego ten od niej oczekuje. Cyborg wyznaje jej, że w przeszłości miał na swoje zawołanie całe armie, ale ten czas przeminął, dlatego teraz potrzebuje stworzyć własne zasoby. Aphra mówi mu, że myślała nad dostarczeniem BT-1 i 0-0-0 do Droid Gotry, lecz teraz rozumie, iż Vader jest jej przyszłością. Wyznaje, że dostała dreszczy i dodaje, że maszyny należą do niego, po czym pyta czego jeszcze mu trzeba. Cyborg mówi jej, że pragnie żołnierzy o niepodważalnej lojalności. Archeolog rozumie jego wolę, gdyż każdy chciałby mieć takich poddanych. W związku z tym proponuje by udali się na Geonosis, gdzie znajduje się fabryka droidów wyjątkowo strzeżona przez imperialnych jak i przez nie do końca przyjaznych tubylców. Słysząc jej propozycję, Vader nie wnosi sprzeciwu, na co Aphra informuje go, że nie zawiedzie.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Darth Vader 3: Vader, część 3.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 25 marca USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2015, 8 grudnia
(w Star Wars Komiks 2/2015)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Darth Vader
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!