Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Delund

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Delund.jpg
Delund
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Delund to pilot imperialny, służący na fregacie Rand Ecliptic w czasie galaktycznej wojny domowej. Po jakimś czasie zdecydował się wraz z grupą kolegów na dezercję i przyłączenie do Sojuszu Rebeliantów.

Biografia

W służbie Imperium

Nie wiadomo nic o przeszłości i motywach, jakimi kierował się Delund przyłączając się do Imperium. Po zakończonym szkoleniu w Akademii Imperialnej, został przydzielony na fregatę Rand Ecliptic, gdzie służył na statku jako jeden z pilotów myśliwca TIE. Po jakimś czasie przekonał się, że prawa i zasady nakładane przez Imperium nie są tym, za co warto walczyć i umierać. Dlatego przyłączył się do komórki, kierowanej przez Biggsa Darklightera, która planowała ucieczkę z okrętu i przyłączenie się do rebeliantów. Ich plan pokrzyżował jednak Derek Klivian, który podsłuchał rozmowę buntowników. Konspiratorzy musieli przyspieszyć swój plan. Udało im się przebić do głównego hangaru, skąd ukradli cztery myśliwce i odlecieli. Okazało się jednak, że myśliwce TIE posiadały niewiele paliwa oraz zapasów, zaś brak hipernapędu uniemożliwiał im ucieczkę w nadprzestrzeń. Po kilku godzinach poszukiwań schronienia, buntownicy zdecydowali się powrócić na Rand Ecliptic z zamiarem zdobycia zapasów. Na miejscu okazało się, że Kilvian stał na czele innej komórki rebeliantów, która opanowała okręt. Po wyjaśnieniu sobie wszelkich nieścisłości, wszyscy buntownicy zdecydowali się wspólnie dołączyć do Sojuszu Rebeliantów.

Działalność rebeliancka

Jakiś czas po dołączeniu do Rebeliantów, Delund został przydzielony jako pilot do specjalnej grupy, mającej za zadanie pomóc w kradzieży nowych X-wingów z hangarów firmy Incom Corporation, korzystając przy tym że zmodyfikowanych TIE Fighterów. Plan był bardzo niebezpieczny, gdyż zakładał zwrócenie uwagi znajdujących się w pobliżu TIE droidów, a następnie katapultowanie się na orbicie. Droidy myśliwce miały wówczas zignorować pilotów i udać się w pościg za myśliwcami sterowanymi przez droidy astrotechniczne. Pomimo drobnych problemów, misja zakończyła się sukcesem, a rebelianci, korzystając z nieobecności droidów, zdobyli nowe modele myśliwców.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!