Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Diego Luna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Diego Luna.jpg
Diego Luna
Data urodzenia: 29 grudnia 1979
Miejsce urodzenia: Mexico City, Meksyk
Narodowość: Meksykanin
Obywatelstwo: Meksykańskie
Kolor oczu: Brązowe
Kolor włosów: Brązowe
Wkład w uniwersum
Role: 2016: Łotr 1 - Cassian Jeron AndorDiego Luna Alexander (ur. 29 grudnia 1979) to meksykański aktor i producent filmowy znany z drugoplanowych ról w amerykańskich filmach takich jak Terminal, Dirty Dancing 2 czy Elizjum.

Biografia

Młodość

Diego Luna urodził się 29 grudnia 1979 roku jako syn Fiony Alexander i Alejandro Luny. Gdy miał dwa lata jego matka zginęła w wypadku samochodowym. Od najmłodszych lat dzielił pasję swego ojca w dziedzinie rozrywki, występując w telewizji, filmie i teatrze.

Kariera

Na początku swej kariery występował w hiszpańskich operach mydlanych, a w roku 2001 zagrał w kontrowersyjnym filmie I twoją matkę też, który przyniósł mu rozgłos. Kolejnymi znanymi projektami Diego były amerykańskie produkcje Terminal, Dirty Dancing 2 czy Elizjum, w których zagrał drugoplanowe role.

Ponadto pracuje jako hiszpańskojęzyczny narrator dla stacji telewizyjnej National Geographic Channel przy programie dokumentalnym Great Migrations.

Gwiezdne wojny

15 sierpnia 2015 roku w trakcie poświęconego filmom Disneya panelu na imprezie D23 ogłoszono rozpoczęcie zdjęć do filmu Łotr 1, w reżyserii Garetha Edwardsa. Poinformowano też, że Diego Luna będzie jednym z aktorów, którzy wezmą udział w produkcji.[1] W maju 2016 roku ogłoszono, że wcieli się w rolę Cassiana Andora.[2] Premiera filmu odbyła się w grudniu 2016 roku.[1]

Przypisy

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!