Niech Moc będzie z Wami!Vilim Disra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Disra)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: dodać informacje z Posłuszeństwa i źródła.
Moff Disra.

Vilim Disra był imperialnym moffem w sektorze Braxant w 19 ABY, należącym do Resztek Imperium.

Biografia

Disra był człowiekiem, który służbę w Imperium zaczynał od najniższych stołków. Po bitwie o Endor i kampanii wielkiego admirała Thrawna umocnił swoją pozycję w szeregach sił Imperium, a w efekcie stał się moffem Braxant - jednego z sektorów Resztek Imperium. Miało to miejsce około 19 lat po bitwie o Yavin, a moff był już wtedy dość starym człowiekiem, o drobnej budowie, siwych włosach i przenikliwym spojrzeniu.

Disra przez lata zastanawiał się, jak można odbudować Imperium i przywrócić mu chwałę z czasów Palpatine'a. Gdy zginął admirał Thrawn, wydawać by się mogło, że nikt nie jest obdarzony na tyle dużą władzą, by poprowadzić Imperium do panowania w galaktyce. Disra wykorzystał to przeświadczenie do własnych celów - wykreował nowego Thrawna, pod którego podszył się oszust znany jako Flim. Do swego przedsięwzięcia moff zaangażował także majora Tierce'a, byłego Imperialnego Gwardzistę.

Plan Disry był niemal genialny - posługując się autorytetem Thrawna, oraz wykorzystując taktyczny zmysł Tierce'a, a nawet własny zmysł do interesów, myślał, że zostanie władcą wschodzącego na nowo Imperium. Niestety nie docenił admirała Pellaeona - byłego protegowanego prawdziwego Thrawna. Pellaeon na czas przejrzał jego plany, a zamieszany dodatkowo w nielegalne interesy Disra, nigdy już nie zasiadł w fotelu moffa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!