Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Doba

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Doba.jpg
Doba
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Rodianin
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Czarni Vulkarzy
Doba był mężczyzną rasy rodiańskiej, żyjącym na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Należał do gangu Czarnych Vulkarów, w którym był pilotem śmigów.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY Taris była objęta kwarantanną przez Imperium Sithów, przez co ruch atmosferyczny na planecie został zawieszony. Na jej powierzchni utknęło wówczas kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan.

Revan, próbując uwolnić Jedi Bastilę Shan z rąk Vulkarów, wziął udział w wyścigu, w którym młoda rycerz była nagrodą. Doba był wtedy drugim pilotem ścigającym się dla Vulkarów. Nie wierzył, że Revan wygra wyścig, a nawet powątpiewał w to, że w ogóle go ukończy. Gdy były Jedi ukończył pierwszy przejazd z dobrym czasem, Doba docenił to, jednak nadal uważał za faworyta Redrosa, najlepszego pilota Vulkarów. Revan jednak ponownie okazał się lepszy i wygrał zawody.

Gdy przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzcy, Brejik, przywódca Vulkarów, publicznie oskarżył Revana o oszustwo poprzez użycie prototypowego akceleratora w swoim śmigu. Odmówił wydania nagrody wystawionej przez jego gang, jednak wtedy z klatki uwolniła się Bastila. Zaskoczony Brejik rozkazał swoim ludziom zaatakować Jedi i pilota Beków. Doba jednak przestraszył się i uciekł z boksu zawodników.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Rodianina, ale prawdopodobnie zginął w czasie bombardowania planety przez flotę Sithów.

Alternatywy

Doba jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Jeśli gracz sterujący głównym bohaterem wybierze stronę Czarnych Vulkarów, wówczas to Anglu, zawodniczka Beków, pokonuje pierwszy wynik Revana. Gdy jednak dochodzi do walki, Rodianin i tak ucieka.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!