Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dom Azzameenów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
AzzameenHomeBase.png
Dom Azzameenów
Podstawowe dane
Producent: VenteX Construction Yards
Specyfikacja techniczna
Długość: 1,4 km
Silniki: Brak
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie: Brak
Załoga: 120
Pasażerowie: Ponad 325
Różne
Region: Zewnętrzne Rubieże
Sektor: Garis
Rola:
  • Jako Dom Azzameenów
  • Jako Gniazdo Sokołów
    • Stacja wypadowa dla najemników zatrudnionych przez Sullustan
    • Hangar dla pojazdów tych piratów
    • Magazyn zaopatrzenia
Dowódca:
Znani właściciele:
Przynależność:


Dom Azzameenów (znany przez krótko pod nazwą Gniazdo Sokołów) był stacją kosmiczną położoną w sektorze Garis, w kwadracie N-17, w Zewnętrznych Rubieżach. Do 3 ABY była ona główną platformą rodziny Azzameen, pełniącą rolę ich domu i siedziby firmy Twin Suns Transport Services. W tym samym roku została przejęta przez Imperium Galaktyczne i w bliżej nieznanym czasie sprzedana najemnikom. Wtedy nazwa stacji została zmieniona na Gniazdo Sokołów. Platforma nie została jednak w rękach piratów długo, gdyż po krótkim czasie Rebelianci zaatakowali ją i odbili, a następnie oddali w ręce pozostałych członków rodziny Azzameen.

Historia

Tomaas Azzameen, współwłaściciel stacji, a w tle plany platformy.

Rok produkcji placówki nie jest znany. Wiadomo za to, że zleceniodawcami jej budowy byli Tomaas Azzameen i Antan Azzameen. Od samego początku stacja stała się siedzibą firmy Twin Suns Transport Services. To z niej członkowie rodziny wyruszali na różne misje i zadania. Do 3 ABY, w jej pobliżu nie było żadnych kłopotów. Dopiero gdy Imperium dowiedziało się, że Azzameenowie współpracują, z Rebeliantami, nakazało konfiskatę całego majątku rodziny. Rodzina była zmuszona uciekać, a grupa uderzeniowa niszczyciela Corrupter przejęła stację.

Między 3, a 4 ABY Imperium zmieniło lokalizację stacji i sprzedało ją najemnikom, którzy byli zatrudnieni przez [[[Sullustanie|Sullustan]]. Ci z kolei używali jej jako bazy wypadowej do ataków na Bothan. Mieli jednak platformę w swoim posiadaniu bardzo krótko, gdyż połączone siły rodziny Azzameen i Sojuszu Rebeliantów odkryły, skąd pochodzą ataki, a następnie odbiły stację. O mało jednak cała operacja nie zakończyła się katastrofą, gdyż piraci, którzy przewidzieli, że mogą zostać zaatakowani, zaminowali główny reaktor i tylko umiejętności Aeron Azzameen uratowały platformę i wszystkie statki znajdujące się w pobliżu.

Następnie, nazwa stacji została z powrotem zmieniona na Dom Azzameenów i już do upadku Imperium pozostała w rękach rodziny Azzameen. Dalsze losy platformy są nieznane.

Charakterystyka

Dom Azzameenów był stacją unikatową. Był jedyną stacją swojego typu. Gdy Tomaas i Antan składali zamówienie, zażądali od producenta silnych osłon, przestronnego hangaru i wielu doków. Projektanci VenteXa umieścili ich sześć. Po dwa na każdym z ramion, jeden u góry modułu centralnego i jeden u spodu. Tarcze ochronne miały siłę porównywalną z tarczami krążownika transportowego. Zadbano również o przestrzeń hangaru. Mieściło się w nim kilka kontenerów i kilka transportowców YT. Nad nim zaś zainstalowano pomieszczenia mieszkalne.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!