Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Droo Rawk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Droo Vos.jpg
Droo Rawk
Miejsce pochodzenia: Kiffu
Rasa: Kiffarka
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Strażnicy Kiffu
Droo Rawk była Kiffarką pochodzącą z klanu Vos oraz żoną Nata Skywalkera i biologiczną matką Ahna Rawk i adopcyjną Skeeto Rawka oraz Micaha. Była uzdolnioną uzdrowicielką.

Biografia

Droo pochodziła z Kiffu gdzie byłą Strażniczką razem ze swym pierwszym mężem. Po jego śmierci wyszła za Nata Skywalkera, który przyjął jej nazwisko oraz zaadoptował jej córkę. Razem zaadoptowali Skeeto, a później Micaha., którego Droo uratowała przed śmiercią. Zamieszkali na Iego w tzw. Gniezdzie Rawka, gdzie Bantha Rawk tworzył różne wynalazki techniczne dla swoich klientów.

Gdy Cade Skywalker razem z załogą przybyli do Gniazda, by przeczekać polowanie Imperium Sithów Dartha Krayta na Cade'a, Droo razem zresztą rodziny walczyła z atakującymi ich piratami Czarnego Słońca. Po pokonaniu atakujących wszyscy spędzili cztery następne dni na odpoczynku i zabawie. Czwartego dnia w wiadomościach ukazała się informacja o poszukiwanym ”terroryście” Cadzie Skywalkerze. Tym samym dzieci Droo i Banthy poznały prawdziwą tożsamość Cade'a. Droo była zawiedziona, że Cade sprowadził na nich niebezpieczeństwo, lecz uważała też, że jest to też jego dom.

Po wylocie Nata, Cade'a i innych pasażerów Mynocka do Ukrytej Świątyni Jedi, Droo wraz ze swoimi dziećmi przeniosła się na Kiffu do swojej rodziny.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!