Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drophan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drophan
Data i miejsce śmierci: 5000 BBY, Harbinger
Rasa: Massassi
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Imperium Sithów
Drophan był massasskim wojownikiem, który w czasie wielkiej wojny nadprzestrzennej, w roku 5000 BBY służył w personelu ochrony na pancerniku Sithów Harbinger.

Biografia

W roku 5000 BBY w czasie wielkiej wojny nadprzestrzennej, na krótko przed bitwą o Kirrek dwa pancerniki Sithów, Omen i Harbinger dowodzony przez Sitha Saesa Rrogona, z polecenia Mrocznego Lorda Nagi Sadowa wyruszyły na poszukiwania kryształów linganu, znacznie zwiększających zdolności użytkowników ciemnej strony Mocy. Po długich poszukiwaniach Harbinger, na którym Drophan służył w piątym oddziale ochrony oraz Omen znalazły się w pobliżu planety Phaegon III, na której największym księżycu znajdowały się obfite złoża linganu. Po zniszczeniu powierzchni księżyca i zabiciu wszystkich istot na jego powierzchni, droidy górnicze rozpoczęły wydobycie kryształu.

W tym samym czasie do układu przybył myśliwiec Jedi, który pilotował mistrz Relin Druur. Jedi dostał się na jeden z transportowców kryształów i dostał się nim na pokład Harbingera. Zdetonował kilka materiałów wybuchowych, po czym uciekł w głąb statku, gdzie natknął się na niego Drophan. Ubrany w czarny mundur i uzbrojony w lanvarok i blaster wojownik zauważył, że Relin nie ma na sobie uniformu. Jedi próbował przekonać go, że jest członkiem załogi, a na platformie lądowniczej doszło do incydentu. Nieufny Massassi zdjął z pleców lanvarok i wycelował nim w Jedi, pytając o jego przełożonego. Gdy wojownik sięgnął po komunikator i zaczął składać raport, usłyszał od Druura, że jego przełożonym jest Memit Nadill. Gdy Drophan nie mógł sobie przypomnieć tego nazwiska, Relin wyjaśnił, że to mistrz Jedi na Kirreku. Gdy Massassi zorientował się w sytuacji sięgnął po blaster, lecz Jedi pchnął go Mocą na odległą ścianę. Gdy wojownik próbował zabić przeciwnika lanvarokiem, Jedi odciął mu mieczem świetlnym rękę, po czym pozbawił go głowy.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!