Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drużyna Cada Bane'a

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Drużyna Cada Bane'a to grupa łowców nagród, która działała podczas wojen klonów.

Historia

Porwanie C-3PO i R2-D2

Cad Bane torturuje Threepio.

W nieokreślonym czasie wojny durosjański łowca nagród Cad Bane dostał zlecenie uwolnienia Hutta o imieniu Ziro. Bane od samego początku wiedział, że sam nic nie zdziała, więc wynajął droida technicznego Todo 360 i dwa droidy IG-86, w tym HELIOSA-3E. Ich plan był następujący: Todo i HELIOS-3E mieli złapać droida protokolarnego o numerze C-3PO który należał do pani senator Amidali. Jak myślał Cad, Threepio musiał mieć w pamięci plany senatu. Gdy Todo i HELIOS-3E dostarczyli droida, Bane zaczął torturować C-3PO, przez co droid protokolarny przypadkiem powiediał, że te informacje mogą otrzymać od R2-D2. Gdy Duros to usłyszał, skontaktował się z Todo i HELIOSEM, nakazał im znaleźć Artoo, a następnie przyprowadzić go do siedziby Bane'a. Droidy z małym wysiłkiem pojmali R2-D2 i zawieźli go do Cada. Mimo, że więzień nie chciał nic mówić o planach, które chciał zdobyć Bane, droidy pomagające swojemu liderowi złamali kod Artoo, a następnie wypuścili droidy, ale zanim to zrobili przeczyścili Artoo jak i Threepio pamięć z tego co przeżyli. Dzięki temu Cad Bane posiadał już informacje. Potrzebował tylko kilku współpracowników.

Uwolnienie Hutta Ziro

Negocjacje z Kanclerzem.

Cad Bane zebrał grupę współpracujących z nim najemników, w tym droidy zabójców IG-86 i udał się do stolicy Republiki. Cad wraz z częścią zespołu wylądował śmigaczem na lądowisku przed budynkiem Senatu. Gdy opuścili pojazd i ruszyli w stronę wejścia, gwardia senacka nakazała im odlecieć. Wtedy Bane dał znak Aurrze Sing, towarzyszce ukrytej z karabinem snajperskim w pobliskim budynku. Kobieta zaczęła strzelać do strażników, co spowodowało zamieszanie, w czasie którego do akcji wkroczyli komandosi. Ostatniego strażnika, a zarazem dowódcę gwardii, zabił sam Duros, skręcając mu kark. Po wejściu do Senatu, Robonino włamał się do centrum komunikacji budynku, zaś cała reszta, oprócz droidów-komandosów, które zostały na lądowisku, udała się do pomieszczenia, w którym odbywało się spotkanie senatorów. Łowcy bez problemu uwięzili polityków, jednak senator Philo nie przejął się najemnikami i zaczął grozić Bane'owi i pozostałym, przez co został zastrzelony. Pozostali przedstawiciele Senatu zostali pozbawieni komunikatorów. Następnie lider drużyny połączył się z Wielkim Kanclerzem Palpatine'em i poinformował go o sytuacji i zakładnikach. Senator Orn Free Taa, przebywający z Kanclerzem, przeraził się groźbą, w przeciwieństwie do Palpatine'a, który próbował połączyć się z Radą Jedi. Nie udało mu się to jednak, gdyż Robonino uniemożliwił łączność budynku ze światem zewnętrznym. Gdzie indziej pozostali łowcy zauważyli rycerza Jedi, Anakina Skywalkera. Cad natychmiast wydał rozkaz nakazujący pojmanie Skywalkera. Z pomocą Robonina Anakin został pojmany.

Robonino paraliżuje Anakina.

Następnie Sing i Alama zamontowali i uaktywnili w sali z zakładnikami detonatory. Bane i cała reszta wyszli, a jeden z droidów IG-86 udał się po senatora Free Taa. Przy wyjściu łowcy zastali oddział klonów pod dowództwem komandora Foxa. Mimo wszystko dowódca musiał ustąpić, gdyż Duros zagroził, że uruchomi detonatory. W tym samym czasie IG-86 doleciał do więzienia, gdzie przebywał Ziro. Klony bez wahania uwolniły Hutta, ponieważ stawką było życie twi'lekańskiego senatora. Ziro został uwolniony, natomiast senatorowie wydostali się z pomocą Anakina.

Działalność na Nal Hutta i potyczka na Teth

Cad z mieczem Quinlana Vosa.

Po uwolnieniu Ziro, jak później dowiedziała się Republika Bane'a wynajęła Rada Pięciu Rodów do tego zadania. Gdy Duros oddał Hutta w ręce rady, został na Nal Hutta jescze przez jakiś czas. Tymczasem piosenkarka z rasy Pa'lowick, Sy Snootles zakochała się w Ziro, a następnie uwolniła więźnia. Niedługo po tym do siedziby rady przybyła dwójka mistrzów Jedi: Kiffar Quinlan Vos i Człowiek Obi-Wan Kenobi. Chcieli ponownie zabrać Ziro, do więzienia na Coruscant. Gardulla Starsza i pozostali członkowie rady przekonywali, że nie ma u nich Ziro, jednak Kiffar wziął kubek leżący na podłodze obok niego. Dzięki swoim Kiffarskim zdolnościom stwierdził, iż ten kubek niedawno trzymał poszukiwany Hutt. Zagroził Huttom mieczem świetlnym, że jeśli nie wyjawią prawdy kara będzie natychmiastowa. Członkowie rady spanikowali i powiedzieli, gdzie trzymają Ziro ale, nie wyrazili zgody na zabranie go do stolicy Republiki. Jedi udali się do tego miejsca przebywania poszukiwanego, ale Gamorreańscy strażnicy nie żyli, a samego Ziro nie było. Natychmiast ruszyli w pogoń. Tymczasem Ziro i Sy dolecieli do matki Ziro o imieniu Mama. Podczas pogoni Obi-Wana zaatakował jeden z potworów zamieszkujących planetę. Mimo oporu Kenobi bez mniejszego problemu zabił przeciwnika. W tym samym czasie rada zaczęła podejrzewać, że strażnicy pokoju zabrali ich więźnia na wspomnianą już planetę, więc wysłali Cada Bane'a i Todo 360 by odbili poszukiwanego Hutta. Po jakimś czasie do domu Mamy przybyli Vos i Kenobi, a następnie nakazali jej powiedzieć gdzie jest jej syn.

Ziro i Sy Snootles na Teth.

Z niechęcią odparła, że on i Sy Snootles wzięli jej statek i odlecieli na odległą planetę Teth. Mistrzowie Jedi słysząc to wrócili na swój statek i odlecieli na podaną planetę. Bane i Todo podsłuchali rozmowę Mamy z Quinlanem i Obi-Wanem i także udali się na Teth. Wspomniana już para (Ziro i Sy) dolecieli na planetę i udali się na grób ojca Ziro. Tam Sy wzięła to czego szukała, czyli dziennik dokmentujący kryminalną działalność Rady Pięciu Rodów. Chwilę później wycelowała z blastera do Ziro. Ten spanikował i zapytał się dlaczego to robi. Sy odrzekła, że tak naprawdę pracuje dla Jabby a następnie oddała dwa strzały. Hutt natychmiast padł martwy. Niedługo później na miejsce zabójstwa przybył Cad i Todo. Gdy Durosjański łowca zobaczył martwego Ziro postanowił zastawić pułapkę na Jedi. Gdy mistrzowie się zjawili pomyśleli, że zabójcą jest Bane. Wtedy Cad wyłonił się zza skały i rzekł, że Ziro był martwy już gdy przybył. Jedi mu nie uwierzyli i zaatakowali łowcę. Duros jak każdy inny łowca był doskonale wyposażony. Nawet gdy Kenobi przeciął na pół blastery Bane'a, nic to nie dało gdyż łowca nagród wziął miecz świetlny Quinlana Vosa. Mimo dużych starań Cada jak i Jedi był następujący wynik: Cad Bane i Todo 360 odlecieli z planety, a Vos i Kenobi przeżyli. Na tym skończyła się misja Uwolnienie Hutta Ziro.

Kradzież holokronu

Bane i Todo wdzierają się do świątyni.
Kolejnym zleceniem drużyny była kradzież holokronu, który zawierał informacje o wszystkich dzieciach wrażliwych na Moc. Do pomocy Bane'owi w tym zadaniu przyszli Todo 360 i Cato Parasitti. Przed zadaniem Duros zabił skrillińskiego mistrza Jedi Orda Enisence'a. Gdy do siedziby Cada przyszła Clawdite'ka, przybrała postać Enisence'a, a następnie wszyscy udali się do świątyni Jedi. Najpierw Cato w postaci Orda weszła do świątyni, a dokładniej do biblioteki Jedi. Tam odczytała jak wtargnąć do pomieszczenia z holokronami i przekazała wiadomości Bane'owi. Przy pomocy
Bane ze skradzionym holokronem.

Todo, Cad złamał kod osłonny świątyni, a następnie razem weszli do szybu wentylacyjnego. Tymczasem w bibliotece Jedi Jocasta Nu zapytała się fałszywego Skrillinga, czy może w czymś pomóc. Wtedy Clawdite'ka ogłuszyła bibliotekarkę i przybrała jej postać. W szybie wentylacyjnym Duros zastał przeszkodę; Musiał złamać kod przejścia z szybu do biblioteki. Todo znalazł mały tunel do, którego by się zmieścił. Jak sądził prowadzi on właśnie do pomieszczenia z holokronami. Bez namyślenia Todo wszedł do odkrytego tunelu. Bane, zaś próbował się połączyć z Cato, jednak była ona zajęta walką z togrutańską padawanką Jedi Ahsoką Tano, która niedawno nakryła łowczynię. Tymczasem Todo, znlezionym tunelem doszedł do sali centrum komunikacyjnego świątyni Jedi, gdzie przebywało kilku Jedi. Wtedy jeden z mistrzów Jedi zauważył, że droid techniczny ma na plecach detonator. Natychmiast pchnął droida mocą, a następnie detonator na plecach Todo eksplodował. W tym samym czasie Bane, przebrany za rycerza Jedi wszedł do pomieszczenia z holokronami, a następnie zabrał swój cel. Tymczasem Cato została aresztowana przez Ahsokę.

Dalsze losy

Po wielu zadaniach drużyny Shahan Alama dołączył do gangu Hondo Ohnaki, Todo 360 został w drużynie aż do swojego zniszczenia, inni łowcy rozproszyli się po całej galaktyce, a sam Cad Bane nadal działał, głównie na zlecenia Separatystów. Aurra Sing stworzyła własną grupę łowców, między innymi z Bosskiem. Mimo wysiłków ta drużyna szybko się rozpadła.

Dalsze zadania drużyny Cada Bane'a nie są znane.

Znani członkowie

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!