Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Anakin Skywalker/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Co zauważyłem

Mam tylko prośbę: skoro to jest hasło o Anakinie Skywalkerze, to dobrze by było, gdyby wszyscy zamieszczali grafiki i cytaty Anakina Skywalkera, a nie Ahsoki, Obi-Wana, jakichś klonów itd... Jeszcze nie wyciąłem wszystkiego, ale dzisiaj to zrobię. Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak np. wyglądał jakiś potworek z Nelvaan, to wejdzie sobie na stronę z hasłem o nim, więc nie ma sensu zamieszczać grafiki takiego stwora w tym haśle. Akurat grafik z Anakinem mamy mnóstwo więc lepiej, żeby w tym haśle znajdowały się ilustracje wyłącznie z nim. Podobnie cytaty (typu Obi-Wan do przywódcy Weequeyów itd.)... Odnośnie linkowania to chyba każda większa sekcja powinna mieć osobne. A więc proponuję: 1. Biografia 1.1 Wczesne życie 1.2 Dorastanie 1.3 Jedi w służbie Republiki 1.4 Powstanie Dartha Vadera 1.5 W służbie Imperatora 1.6 Galaktyczna wojna domowa 1.7 Post mortem 2. Umiejętności 3. Stan posiadania 4. Wystąpienia niekanoniczne 5. Poza światem Gwiezdnych wojen. Czyli łącznie 11 sekcji hasła, od początku których robimy linkowanie całkowicie na nowo. Może później coś jeszcze dojdzie. Ja już zastosowałem to w przypadku "Wystąpień niekanonicznych". signstraznik.png Sky Dyskusja  05:52, 6 sie 2009 (CEST)

Generalnie masz rację, ale co do cytatów, to myślę, że zbyt ostre kryterium może zaszkodzić. Np. taki fundamentalny tekst Yody jak "I sense much fear in you" charakteryzuje Anniego dużo lepiej, niż jakieś jego wypowiedzi z danego okresu ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:22, 6 sie 2009 (CEST)
Oczywiście, oczywiście, więc może sprecyzuję: wycinka takich cytatów które nie mają nic wspólnego z samym Anakinem i/lub jego zaangażowaniem w daną sytuację, a dotyczą średnio związanych z nim rzeczy (czyli rozmowy np. Ahsoki z klonami NIE o Anakinie itd. - patrz co wycinałem :)). W sensie chciałem zwrócić uwagę że niektórzy zapominają że to hasło o Skywalkerze i zaczynają pisać jak w haśle "wojny klonów" załóżmy. PS. Dobrze że mi przypomniałeś o tym cytacie ze strachem, na pewno będzie lepiej prezentować się w sekcji "Decyzja Rady Jedi" niż "Nie, nie będzie szkolony - Mace Windu" :D signstraznik.png Sky Dyskusja  21:10, 6 sie 2009 (CEST)
No proszę, Sky, wyprzedziłeś mnie :P. Także przymierzałem się do zwrócenia uwagi na ten problem w dyskusji artykułu. Aczkolwiek, to jeszcze nie wszystko, co wypadałoby poprawić. Niektóre elementy hasła pisane są w czasie teraźniejszym, inne (tak jak być powinno) w przeszłym, jeszcze inne - w obu (?!). A co to tych niepotrzebnych fotek (większość z TCW) to mogą okazać się przydatne w streszczeniach poszczególnych odcinków, więc ich nie kasujcie ;). signjedi.png Carth Dyskusja  16:31, 6 sie 2009 (CEST)
Postaram się zmienić wszystko na czas przeszły jeśli będę mieć siły na zredagowanie wszystkiego, co dotychczas napisano (a i tak jeszcze sporo zostało). Może jedynie Infinities zostawić w teraźniejszym? I tak są już w innej sekcji niż Biografia i to na dodatek pod takimi tytułami nagłówków które sugerują że omawia się każdy komiks po kolei więc może można zrobić odstępstwo, chyba że komuś się chce poprawiać ;) signstraznik.png Sky Dyskusja  21:10, 6 sie 2009 (CEST)

Proszę nie kasować mi grafik, ponieważ jestem w trakcie redagowania sekcji "Jedi w służbie Republiki", ale pracuję w Wordzie i szczerze wątpię, aby udało mi się dzisiaj skończyć. Na bieżąco dopasowuję grafiki do poprawianego tekstu więc niech sobie chwilę wiszą, jutro albo pojutrze podepnę wszystkie które przesłałem do hasła, a jeśli jakieś zostaną niepotrzebne to usunę. signstraznik.png Sky Dyskusja  14:13, 11 sie 2009 (CEST)

To już taka uwaga kosmetyczna, ale trzeba wrzucić przypisy do scrollboxa. Można by też dodać jako oddzielne sekcje krótką charakterystykę (w kilku etapach - np. dziecko, Jedi, Sith itd.) i o relacjach z innymi.--Mariobaryla 15:52, 11 sie 2009 (CEST)
Będzie jeszcze niejeden nowy dział/sekcja. Sęk w tym, że w chwili obecnej trzeba dopracować te istniejące :) A tak w ogóle to dobrze, żeby któryś ze Strażników znających się na kwestiach technicznych naprawił wreszcie przypisy, które się nie podświetlają, w rezultacie czego ciężko czasami dociec do którego przypisu nas skierowało... signstraznik.png Sky Dyskusja  19:41, 11 sie 2009 (CEST)

Błąd

"[...] odciął jednak Lordowi Sith prawą rękę. Vader chwycił miecz w prawą rękę [...]". O co chodzi? BartW 19:50, 1 lis 2009 (CET)

Myślę, że to tylko mała, przypadkowa wpadka. Już ją poprawiłem. --Dofine 20:11, 1 lis 2009 (CET)

Jaki to ma sens...

... że Anakinowi przydzielono padawankę w 22 BBY, podczas gdy został pasowany na rycerza w 19,5 BBY? -- Anakinsfan

Z tego co pamiętam to Anakin został Rycerzem w 20 BBY i akcja The Clone Wars według mojej dedukcji dzieje się tuż po bitwie o Boz Pity. Poza tym nie zauważyłem, by gdzieś było napisane, że Ahsoka został padawanem Anakina w 22 BBY. Windy 16:35, 17 maj 2010 (CEST)

Akcja The Clone Wars nie może się dziać tuż po bitwie o Boz Pity, bo w 31 odcinku (Grievous Intrigue) występuje Adi Gallia, która w tej bitwie zginęła . -- Mattias 19:04, 17 maj 2010 (CEST)

Oj sorry chciałem napisać przed Boz Pity. Poza tym to dziwne w TCW dowódcą oddziałów Obi-Wana Kenobiego jest Cody, a powinien być Alpha, bo on chyba nie służył po Boz Pity. Dziwne xD? Windy 21:03, 17 maj 2010 (CEST)

Ahsoka została przydzielona do Anakina podczas Bitwy o Cristophsis, która to bitwa miała miejsce w 22 BBY. A Padawani zwykle nie mają Padawanów, nie? -- Anakinsfan

TCW namieszało znacznie w obecnie obowiązującym kanonie. Stąd mogą pojawiać się pewne niejasności. Pozostaje nam czekać na ostateczne zakończenie serialu - dopiero wtedy będziemy mogli dokładnie się dowiedzieć, w jakim czasie wojen klonów mają miejsce wydarzenia przedstawione w TCW. ;) Dlatego też obecnie na Ossusie obowiązują specjalne szablony - znajdujące się także w haśle o Anakinie. ;) signstraznik.png Carth Dyskusja  17:05, 18 maj 2010 (CEST)

Pojedynek Anakina z Ventress a TCW

Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego umieściłem pojedynek Skywalkera z Ventress na Coruscant po TCW. Po pierwsze, w filmie kinowym i serialu Anakin kilkakrotnie spotyka Ventress. A jako, że po wspomnianym pojedynku Asajj została uznana za martwą, sekcje na temat TCW nie mogą się po nim znajdować. A po drugie - jeśli chodzi o blizny Skywalkera - cóż, ponoć Filoni umieścił je na jego twarzy w serialu tylko dlatego, ponieważ bez nich "Anakin nie wyglądałby jak Anakin". :/ Póki nowa chronologia wojen klonów nie zostanie rozpisana, można to spokojnie obejść i pozostawić w przedstawionej przeze mnie postaci. signstraznik.png Carth Dyskusja  21:44, 27 maj 2010 (CEST)

Darth Vader

Anakin jako Sith służył przez trochę Republice


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!