Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Atak na flotę Obi-Wana Kenobiego

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nazwa

Wydaje mi się, że w odcinku nie było jasno powiedziane, że było to w układzie Florrum (takowy zresztą nie istnieje, bo ta planeta znajdowała się w układzie Sertar). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:05, 15 gru 2012 (CET)

Zajrzyj do artykułu Florrum. W infoboxie jest jasno napisane, iż Sertar to sektor, a Florrum (nie jako planeta) to układ. Po tej bitwie Republikanie wycofali się w kapsułach ratunkowych, a Grievous przejął kontrolę nad układem - Ahsoka mówi do więziących ją piratów: "Cały system jest pod kontrolą Separatystów". Na tej podstawie podtrzymuję, iż bitwa musiała odbyć się gdzieś w tym układzie. Bartosz Bednarek 11:43, 15 gru 2012 (CET)
A mi się wydaje, że w odcinku Bound for Rescue dzieciaki wyskakują z nadprzestrzeni właśnie w okolicach Florrum i proszą o pomoc Kenobiego, który dopiero ma przybyć im z pomocą, ale zostaje zaskoczony przez Grievousa. Generał atakuje planetę dopiero w A Necessary Bond. Zresztą, Leland Chee potwierdził ten fakt. Zatem proponuję, by zmienić nazwę; może tak jak na Wookieepedii, "Atak na flotę Kenobiego"? signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  09:34, 16 gru 2012 (CET)
No cóż, skoro Chee tak powiedział, to wszelkie moje argumenty zostają podważone... Możesz przenieść. "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!". "Atak na flotę Obi-Wana Kenobiego" może być... Bartosz Bednarek 10:39, 16 gru 2012 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!