Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Bitwa o Kamino (wojny klonów)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skoro jest kanoniczna, to proszę o przeniesienie na Bitwa o Kamino (wojny klonów). Jest to jedyna bitwa o Kamino w kanonie. DarthTyranus (dyskusja) 14:46, 11 maj 2016 (CEST)

IMO, skoro chcemy być tacy super dokładni to w kanonie nie było innych bitew o Kamino jak tylko ta, więc Bitwa o Kamino powinna zostać przeniesiona pod Bitwa o Kamino (strona ujednoznaczniająca), a ten artykuł pod Bitwa o Kamino. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:25, 12 maj 2016 (CEST)
Akurat przy przeniesieniu kierowałem się wyłącznie naszymi zasadami nazewnictwa, nie kanonem. Pierwsza/druga stosujemy tylko wtedy, gdy mamy dwie bitwy o jednakowej nazwie w tym samym okresie (a więc dwie w tym samym roku albo dwie w tym samym konflikcie gdy jednocześnie nie znamy dat). Ewentualnie w sytuacji, gdy bitwa jest nazwana jako pierwsza/druga in-universe. Druga bitwa o Kamino to nazwa nieprawidłowa, ponieważ bez żadnego dopisku sugeruje, że wcześniej odbyła się w całej historii tylko jedna - a tego nie wiemy. Co do samego kanonu to nie wydaje mi się, żeby miał on tu jakiekolwiek pierwszeństwo, to są dopiski czysto praktyczne podyktowane znaczną ilością haseł o tej nazwie. Gdyby były tylko dwie, jedna kanoniczna, jedna legendarna - ok. Ale w sytuacji gdy jest ich więcej, nie ma powodu by którąkolwiek "faworyzować".--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:35, 12 maj 2016 (CEST)
To była tylko sugestia, jakoś specjalnie mi na tym nie zależy ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:55, 12 maj 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!