Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Bow

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Mamy w tym artykule poważny błąd - Appo na pewno żył podczas konklawe na Kessel. Wspominane jest ono w Mrocznych czasach: Ścieżce donikąd. Jak wiemy, w czwartej części komiksu pojawia się CC-1119. Czy przypadkiem nie było tak, że Appo wyruszył na Kessel wraz z Bowem, nie będącym jeszcze zwierzchnikiem 501.? Bartosz Bednarek 09:56, 10 lis 2013 (CET)

Pamiętam, że kiedyś była gdzieś o tym rozmowa, bo było z tym nieco zamieszania. Nie mam niestety dostępu do CSWE, jednak opierając się o Wookiee - Appo żył w czasie Czystki i dowodził oddziałem, a Bow był jednym z klonów biorących udział w akcji pod jego dowództwem. Nie wiadomo jednak, który dokładnie klon z oddziału opisanego w komiksie to Bow (a więc zdjęcie w infoboksie należałoby zmienić). To oczywiście skrót tego co znajduje się w w wyjaśnieniu na Wookiee, wypadałoby to zweryfikować o CSWE, które jest tu głównym źródłem, choć myślę, że priorytetem powinno być usunięcie błędnej informacji z haseł - sądzę, że tymczasowo możemy przyjąć, że ta informacja jest pewna, mówimy w końcu o fragmencie artykułu dotyczącym retconu, można więc sądzić, że został dokładnie zweryfikowany na tamtej stronie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:00, 10 lis 2013 (CET)
Tak, najlepsze będzie opisanie tych wydarzeń (mam na myśli konklawe na Kessel i wcześniejsze przesłuchanie Damy Montalvo) w obu artykułach: Bow i Appo. Dopisze się, że nie wiadomo, który to z tej dwójki oficerów i poczekamy, aż ktoś do tego dojdzie. Ja zajmę się edycją na stronie CC-1119 - wczoraj wstawiłem wam szablon WEdycji. Grafikę z infoboxu można wstawić w środku artykułu i podpisać jako prawdopodobny wygląd komandora Bowa. Bartosz Bednarek 13:30, 10 lis 2013 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!