Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:CT-7567/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Desygnacja

Jeśli nikt nie ma obiekcji, to przeniosę artykuł pod "CT-7567", ponieważ zmienili desygnację Reksa od czwartego sezonu. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  15:08, 13 lip 2013 (CEST)

Jeżeli zmienił się jego stopień, to jak najbardziej powinien znaleźć się pod aktualną nazwą.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:46, 19 lip 2013 (CEST)
Niewątpliwie macie sporo racji, jednak czysto teoretycznie: zauważmy, ile w serialu jest błędów. Często Filoni i spółka zaprzeczają samym sobie. "CT-..." dla kapitana, którym Rex cały czas był, jest co najmniej dziwne. Tymczasem mamy źródło, w którym podany jest numer "CC-7567". Uważam, że powinniśmy ponownie przenieść pod "CC", a o "CT" wspomnieć w ciekawostkach. Na poparcie mojego stanowiska wytknę, że Cody w kilku odcinkach jest nazywany porucznikiem, co jest przecież absolutną bzdurą. Nie powinniśmy więc przyjmować wszystkiego w TCW jak leci... Potrzeba uważnej selekcji informacji, aby podawane przez nas dane były spójne, a elementy "wadliwe" wytykać w ciekawostkach. W ten sposób Biblioteka zachowa autorytet jako encyklopedia na temat GW, a wszelkie informacje zostaną w ten czy inny sposób podane. Bartosz Bednarek 19:42, 5 wrz 2013 (CEST)
Niestety, w Wojnach klonów jest mnóstwo tego typu kwiatków, a sama seria nie jest spójna nawet we własnym obrębie i pewne rozwiązania, nagłe zmiany czy poprawki utrudniają określenie co jest poprawne i oficjalne, zwłaszcza gdy ktoś nie śledzi wszelkich źródeł, wypowiedzi i tym podobnych. Mimo wszystko Encyclopedia podaje właśnie wersję z CT i czy chcemy czy nie, powinniśmy się do tego zastosować. Jak to się ma do bycia kapitanem nie wiem, ale po przejrzeniu haseł na Wookiee zauważyłem, że jest masa klonów, których numerki nijak mają się do aktualnego stopnia. CC jest jednocześnie dla komandorów czy tam innych "commanderów" jak i dla kapitanów. CT teoretycznie oznacza sierżanta, ale niektórzy z tych ostatnich mają przed numerami CS. Osobiście nie doszukiwałbym się w tym jakiejś wielkiej logiki, a zostałbym przy teoretycznie oficjalnej nazwie. Nie sposób dojść ile klonów jest źle nazwanych z powodu pomyłek i literówek w scenariuszach czy książkach - my możemy roztrząsać to godzinami, ale bez jakiegoś oficjalnego potwierdzenia możemy tylko gdybać, co autorzy mieli na myśli.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:08, 5 wrz 2013 (CEST)
Słusznie. Wobec tego nie mam zastrzeżeń. Bartosz Bednarek 23:07, 5 wrz 2013 (CEST)

Podział.

Proponowałbym podział tego artykułu na kanon i na legendy (Rex pojawia się w Rebeliantach). DarthTyranus (dyskusja) 22:26, 14 kwi 2016 (CEST)

Zielone światło. To jedynie jedno z haseł opartych na TCW, która wymagają podziału (inne to m.in. Ventress i Hondo).--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:29, 14 kwi 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!