Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Chronologiczny spis kanonicznych książek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Hej :) Chciałem się zapytać czy mogę np. do tej chronologii dodać książki z Szablon:Rebels, jak np. Rebelianci: Chopper w akcji czy to za dziecinne? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 11:16, 30 cze 2015 (CEST)

Ja osobiście nie wiem, nie decyduję oczywiście o tym, ale wg mnie Lord Kenobi ma rację ;) przecież to też są książki :) Mustafar29 (dyskusja) 13:19, 30 cze 2015 (CEST)

Ery

Czy robimy podział na ery jak w legendarnym spisie? Lord Kenobi (dyskusja) 09:54, 12 wrz 2015 (CEST)

W nowym kanonie na razie nie ma er, poza tym niemal wszystkie książki są jak na razie osadzone w erze Imperium - także można to sobie odpuścić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:30, 12 wrz 2015 (CEST)
Niekonicznie podzaił na ery, ale wydaje mi się, ze warto by zrobić to w podobny sposób jak jest lengedarny spis. Czyli nagłówek danej daty i pod to podchodzące wydania. Przy większej ilości powieści tabela stanie się nieczytelna, bo zbyt wielka. Plus robimy rozdział na zwykle/młodzieżowe jak to jest w przypadku listy według autorów, czy chronologicznie wszystko razem? Totus (dyskusja) 11:02, 3 paź 2015 (CEST)

Zmiana wyglądu

W związku z wątpliwościami o czytelność tej strony proponuje zmienić jej wygląd na następujący (to pytanie odnosi się też do kanonicznego spisu komiksów, bo tam też chyba jest taki problem):

  1. Zostawić tak jak jest, tylko usunąć sekcje daty wydania i autora(?)
  2. Tak jak w spisie legendarnym, czyli
== data ==
* Tytuł polski (tytuł oryginalny)
*tytuł oryginalny

3. ktoś może zaproponować inne rozwiązanie

Lord Kenobi (dyskusja) 19:29, 15 sty 2016 (CET)

Jak dla mnie powinno byś jak najprościej. Czyli nagłówek z datą, potem od punktów wymienione kolejno chronologicznie książki. Bez rozdrabniania się na oryginalny tytuł/wydanie itp, bo to jest już w liście według autorów. ta ma przedstawić jedynie kolejność źródeł. Totus (dyskusja) 19:35, 15 sty 2016 (CET)
Też wydaje mi się, że daty wydania są zbędne. Po primo, lista dotyczy chronologii książek, więc jest to informacja nieistotna z punktu widzenia artykułu, po drugie daty wymuszają konieczność znacznie częstszego poprawiania listy. Przynajmniej tego trzymałbym się w komiksach. Książek jest mniej, więc teoretycznie i autorzy i daty mogą zostać, jak uważacie. Komiksów jest więcej, mają dłuższe tytuły, więc tam bym okroił. Poza tym myślę, że forma tabelki nie jest taka zła. W przypadku kanonu pozycji jest na razie tyle, że mielibyśmy chyba więcej nagłówków niż tytułów. Ewentualnie ktoś może zrobić wersję próbną w jakimś brudnopisie i zobaczymy jak to wygląda.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:44, 15 sty 2016 (CET)
W moim brudnopisie są robocze wersje spisu komiksów i książek, zobaczcie i oceńcie :) Lord Kenobi (dyskusja) 11:44, 16 sty 2016 (CET)

Książki dla dzieci

Może by dołączyć do tego artykułu książki dla dzieci. Chodzi mi o listę. Zrobili tak na wookiee i myślę że to dobre rozwiązanie. Lord Kenobi 20:31, 1 kwi 2016 (CEST)

Ja jestem jak najbardziej za, zwłaszcza, że lista według autorów najpewniej wyleci w ogóle (jak to miało miejsce z listą opowiadań). No i tutaj i tak jest już część z tamtych pozycji. Tylko by tu musiało chodzić o powieści, nie różnego rodzaju książki z naklejkami itp.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:36, 1 kwi 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!