Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Darth Desolous

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Znowu uwaga generalna - że skoro nic o nim nie wiadomo, i nie wiemy jeszcze czy ten blog uważać za oficjalne źródło... to po co o tym pisać? --signstraznik.png Yako Dyskusja  21:05, 16 sie 2007 (CEST)

Bo w Gwiezdnych wojnach była taka postać o nazwie Darth Desolous! Tylko na razie nic o niej nie wiemy! Zapewne pojawi się albo w serii komiksowej KotOR albo Legacy (stawiam na tą drugą, bo w niej pełno Sithów)... jak na razie jest to tylko taka ciekawostka, ale skoro tak Ci to przeszkadza, to możesz usunąć! Ale nie rozumiem Twojej (i zapewne kilku innych tutaj) mentalności: jak o czymś prawie nic nie wiadomo, to najlepiej nic nie pisać - to rozumowanie jest dla mnie zupełnie niepojęte, bo załóż sobie Yako, że ktoś tam dowiedział się że jest sobie taki Darth Desolous (albo którykolwiek Sith o którym wiadomo jedynie z blogu Lelanda) - i chce sprawdzić, o co biega. Wchodzi na Ossusa, wpisuje w wyszukiwarkę i znajduje hasło - i już wie że prawie nic o nim nie wiadomo, że właściwie to taka ciekawostka i najprawdopodobniej postać dopiero zostanie rozbudowana. Ale i tak w Ossusie jest takie hasło, bo Ossus to encyklopedia Gwiezdnych wojen, w której znajdować powinno się wszystko co się z tym wiąże - a jeśli hasła oparte są na najnowszych źródłach, tym lepiej, bo wyglądamy wtedy na encyklopedię "na czasie", że tak to określę. Czy to naprawdę takie złe? Jeśli tak to bardzo przepraszam, że chciałem uzupełnić Ossusa o tych kilku niewiadomych Sithów - niestety nie jestem teraz w stanie napisać haseł o tych Lordach, o których wiadomo coś więcej, ponieważ mam w edycji mnóstwo innych haseł, które muszę dokończyć. Jeszcze raz PRZEPRASZAM. PS. Tak, blog Lelanda to oficjalne źródło. Zresztą polecam przeczytać hasło Leland Chee, za które także bardzo przepraszam, że w ogóle utworzyłem. PS 2. Ubolewam nad tym, że doszło do takiej sytuacji, że w Ossusie trzeba się tłumaczyć z każdego hasła. signjedi.png Sky Dyskusja  07:21, 17 sie 2007 (CEST)
Mnie rozumowanie Sky'a przekonuje. Postać jest w Holocronie, więc przyda się na przyszłość, no i jest przykładem tego, jak w tej chwili jest tworzony kanon SW (chociaż nie możemy zapominać, że "kanon Holocronowy" i jego poziomy to nie jest coś absolutnego, a raczej narzędzie). Anyway, dużo bardziej powinniśmy się bać haseł w rodzaju "trzeci wieśniak od prawej w drugim rzędzie na czwartym obrazku ósmej strony komiksu" - na Wookiee nie mają już o czym pisać, więc walą takie zapychacze wraz z pół tony abstrakcyjnych i nie trzymających się kupy "domysłów", ale my nadal nie mamy przecież dobrze opisanych najważniejszych lub znaczących postaci!
Z drugiej strony, dobrze, że czasem sens tworzenia hasła jest kwestionowany, dzięki temu może nie popadniemy w bezmyslność ;)
signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:18, 17 sie 2007 (CEST)
Ja już swoje powiedziałem, dodam tylko, że również nie zgadzam się na hasła typu "trzeci wieśniak od prawej..." . I jeśli sens istnienia hasła jest w przypadku Sitha w czerwonym pancerzu kwestionowany to okej, ale jeśli w przypadku np. Dartha Desolousa, no to ja przepraszam - w takim razie skasujmy też hasła Ghomrassen, Guermessa, Dorgum, Hutel, Sycjen, Tatoo I, Tatoo II - przecież o nich też prawie nic nie ma. Ale nie, do nowych Darthów z blogu opiekuna holokronów trzeba się przyczepić, a do takiego Ghomrassena, o którym nie wiemy nic oprócz tego że istniał, to już nie trzeba. signjedi.png Sky Dyskusja  16:34, 17 sie 2007 (CEST)
Zamiast wymyślać problemy, sam byś coś zrobił. --Shedao 11:46, 17 sie 2007 (CEST)

Nardziny - data

Według Databanku w TFU Desolous był urodzony 3500 lat przed wybuchem Wojen Klonów. To mogłoby oznaczać że data jego narodziny to 3522 BBY. Jak uważacie? Przeglądałem tenże Databank i tam było to właśnie napisane. Jakie jest zdanie starych Ossusowiczów? - Papanoida 12:08, 5 sie 2009 (CEST)

Zależy, jak to jest opisane. Żeby nie było jak z tymi dinozaurami, co to miały dokładnie 100 milionów lat i trzy miesiące ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:17, 5 sie 2009 (CEST)
Databank jest jakby"świętym" źródłem wiedzy SW które zawsze wie lepiej,więc jeśli tam pisze 3522 BBY to tak jest :D. --Sidious 13:50, 5 sie 2009 (CEST)
A mógłbyś rzucić konkretnym linkiem, bo jakoś nie mogę tego znaleźć? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:29, 6 sie 2009 (CEST)
Okej,sam poszukałem.W Databanku nie ma słowa o Desolousie, info o jego wieku zawarte jest w samej grze,być może w instrukcji,może pochodzi ona z dialogu Starkillara z Nim albo z oficjalnego przewodnika do gry. Trzeba to sprawdzić. Niedługo gra wychodzi na PC więc pożyjemy zobaczymy, może ma ją ktoś na konsole ? :D.--Sidious 15:58, 6 sie 2009 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!