Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Droga Mocy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Autor/autorka?

Pojawił się problem związany z ustaleniem autorstwa tej pozycji. Według informacji ze strony Egmontu i dodatkowo Anny Hikiert, autorką jest Zofia Stanecka. Natomiast sugerując się okładkami, ilością stron i tego typu podobnymi czynnikami, odnoszę wrażenie że jest to tylko przekład na jezyk polski. Ktoś ma dostęp do tej publikacji i jest w stanie rozwiać wątpliwości? - signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Nie bardzo rozumiem, przecież znamy autora oryginału, jest podany na Amazonie, jest podany na zagranicznych wikiach. Także zakładając, że Zofia Stanecka nie napisała tej książki zupełnie od nowa a oparciu o oryginał, nie widzę problemu. Być może to jakiś błąd po stronie Egmontu, bo nawet jeśli przekład w pewnym stopniu odbiega od oryginału, to sprawa autorstwa powinna być bezdyskusyjna.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:30, 19 paź 2015 (CEST)
Sprawdziłem publikację w księgarni i moim zdaniem jest to zwykły przekład z paroma zmianami w porównaniu z oryginalnym wydaniem. Nie wiem czemu Egmont przyjął taką koncepcję tego wydania. - signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Ilustracje i opisywana w książce historia są te same, ale książka napisana została od nowa, dla potrzeb polskich początkujących czytelników. Zauważ, że wymagany poziom czytelnictwa jest inny dla obu publikacji - w przypadku "Use the Force" jest to "level 2", a w przypadku "Drogi Mocy" jest to "poziom 1". Nie jest to więc po prostu przekład oryginalnej książki, a dalej idąca adaptacja dla nieco młodszych czytelników i powinna być traktowana jako osobne dzieło. Ausir (dyskusja) 08:09, 26 gru 2015 (CET)

Dziękujemy za informację, zastanowimy się jak to potraktować.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:40, 26 gru 2015 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!