Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Dziedzictwo Mocy I: Zdrada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Parę słów...

Zmieniłem nieco hasło, gdyż dodane przez Yun-Yuuzhana podpunkty typu: nowe postacie, nowe rasy... itd. były zwykłą kopią z Wookieepedii, na dodatek w większości nieprzetłumaczoną. Nie mówię, że nie można stamtąd kopiować, ale trzeba się trzymać ustalonego szablonu, a jak już brać to przynajmniej tłumaczyć i to w CAŁOŚCI. Opisy wszystkich książek na Ossusie są z góry ustalone przez pewien szablon: co to za książka, opis i spis bohaterów. Takie rozwiązanie jest w porządku i trzeba się tego trzymać, przecież Ossus to nie kopia Wookieepedii. Poza tym... w opisach do książki nie powinno się moim zdaniem dawać rzeczy typu: Nowe zagrożenie... i link do konkretnej postaci. To zdradzanie fabuły na siłę... Pozdrawiam. Sky

Ze swej strony dodam tylko tyle, że lepiej nie tłumaczyć tytułów książek, które jeszcze nie zostały wydane wPolsce; zamiast tego umieszczać hasło pod tytułem angielskim. Jak książka wyjdzie albo Amber ujawni tytuł, zawsze można przenieść, a tak przynajmniej nie będzie problemów z linkami (bo że niejeden tytuł niejedno ma tłumaczenie, wiemy wszyscy). --Misiek 10:10, 17 sie 2006 (CEST)
No to już ujawniono tytuł. Można przenieść z powrotem? ~Yun
Poczekajmy, aby zrobić coś takiego: Dziedzictwo Mocy: Zrada --Bastion_3557 20:43, 13 gru 2006 (CET)
To ktoś to przeniesie? ~Yun

O haśle

Streszczenie pierwsza klasa! Gratulacje za trud i samozaparcie. Jeśli miałbym coś wtrącić, to może warto ubarwić tekst grafikami? Mogłyby się w nim znaleźć ilustracje takich postaci jak Jacen (najlepiej okładkowy - przycięta grafika jest w haśle Darth Caedus), Thrackan Sal-Solo, Ben Skywalker, Lumiya, może coś jeszcze (w odpowiednich partiach tekstu)... Ponadto to pierwsze "streszczenie" to opis oficjalny przetłumaczony na język polski więc warto zmienić tytuł sekcji a także np. dodać oryginał w przypisach. signstraznik.png Sky Dyskusja  23:51, 2 lut 2010 (CET)

jak wrócę ze szkoły to się tym zajmę ;)--Melethron 07:58, 3 lut 2010 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!