Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Galaktyczna wojna domowa/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Moim zdaniem parę informacji mija się ze stanem faktycznym. Nie zgadzam się jakoby GWD była przedłużeniem wojen klonów. Pragnąbym zauważyc , że oba konflikty dzielila przerwa czasowa, wykorzystywano nowe jednostki, walczyły inne frakcje. Na początku Rebelia nie prowadziła otwartych walk zaczepnych, a do tego sam Bail kwestionował wówczas sens podejmowania działań zaczepnych. Chyba nie traktujesz bitwy o Kashyyyk jako jakiegoś pomostu pomiędzy nimi? Do tego niszczyciele gwiezdne występowały jeszcze przed wojną (Venator). Moim zdaniem ponktem zwrotnym wojny była bitwa o Yavin IV( w koncu po coś uznano ją za rok zerowy. --Mace Windu 21:03, 5 sty 2007 (CET)

Ja bym chciał zwrócić uwagę na sam początek: konflikt w świecie Gwiezdnych wojen. Jedna z najstraszliwszych wojen tego uniwersum - moim zdaniem takich zdań nie powinno być na Ossusie. Po prostu brzmi to (no chyba że jest, to jeszcze gorzej) jakby było skopiowane z Wikipedii. Galaktyczna wojna domowa to praktycznie najważniejszy konflikt w historii galaktyki (czy też jeden z najważniejszych, jak kto woli) i należałoby się jej naprawdę porządne hasło... --Sky 21:44, 5 sty 2007 (CET)

Ku naszej zgrozie niestety masz rację, patrz na to: [1] Znajdz 10 różnic pomiędzy tymi tekstami ,a jesteś dobry... --Mace Windu 22:14, 5 sty 2007 (CET)

Za punkt zwrotny Galaktycznej Wojny Domowej było wykradnięcie przez Rebeliantów planów myśliwca typu ARC 170 Starfighter (po przeróbkach stał się on znany jako X-wing) - cooooo?! Pragnę zauważyć że te dwie maszyny to coś zupełnie innego, nawet gdyby je robiła ta sama firma, i dzieli je 20 różnicy. Według mnie arytuł wymaga wielu poprawek i dużej rozbudowy. Admirał Piett 22:24, 5 sty 2007 (CET)

Patrz jakich rzeczy sie człowiek dowiaduje :D Kaczor 20:09, 7 sty 2007 (CET)

Osobiście bym to wywalił, bo ktoś co jakiś czas będzie dodawać jakieś małe informacje, a po prostu trzeba zrobić z tego od nowa długi, porządny artykuł. Potrzebny jest ktoś, kto doskonale zna się na tym okresie (bo to nie sztuka dodać informacje ze Starej Trylogii, chyba każdy by to umiał zrobić, chodzi mi o te wszystkie komiksy itd...). Kiedyś coś Misiek wspominał że jak będzie miał czas to się tym zajmie. Na razie "Galaktyczna wojna domowa" musi chyba poczekać na lepsze czasy... --Sky 22:43, 5 sty 2007 (CET)

Misiek powiedział, że się tym zajmie - więc ja bym zostawił GWD jemu, bo z całym szacunkiem ale nikt tego lepiej nie zrobi.

Czy naprawdę nie lepiej będzie, jak napisze to hasło Misiek? Przecież zostało to już omówione w dyskusji. Bądź co bądź, to powinno być jedno z największych i najlepszych haseł Ossusa, dlatego IMHO warto poczekać aż Misiek będzie mieć czas i napisze to bardzo obszernie i "na spokojnie". No i jeśli będzie chciał oszywiście :P --Sky 19:30, 11 sty 2007 (CET) --Sky 19:30, 11 sty 2007 (CET)

Usuniecie szablonu

Miśka od dawna nie widać na Ossusie, a ten szablon wisi tu od sierpnia. Wnioskuję o wywalenie. --Jaro 23:10, 17 lut 2008 (CET)

Sprzeciw. Spokojnie, Misiek (pewnie w wakacje) wszystko zrobi. Chyba, że sam planujesz się za to zabrać, to proszę bardzo - jak nie, to nikomu sam szablon nie przeszkadza. --signjedi.png Shedao Dyskusja  23:19, 17 lut 2008 (CET)
Zgadza się. Ja o tym haśle cały czas pamiętam, jestem jednak człowiekiem mocno zajętym na wielu polach aktywności i po prostu te mniej naglące spadają w rankingu. Ale bez obaw, skończę to (chyba, że ktoś chce mnie wyręczyć w opisie bitwy o Yavin, bo do tego punktu doszedłem, to droga wolna).

--signstraznik.png Misiek Dyskusja  12:41, 24 lut 2008 (CET)

Hesus. GWD rozpoczęła się w 2 BBY, wcześniej była czystka Jedi... dziękuję za uwagę, BartW 16:42, 10 maj 2010 (CEST)

Czas trwania.

Masakra. "(...) Konflikt właściwy datuje się na lata 2 BBY - 19 ABY (...)", i takie daty powinny widnieć w infoboxie. Wydarzenia z tego i tylko z tego przedziału czasowego można tu opisać, o wcześniejszych bitwach można ledwie wspomnieć, ale to nie była jeszcze GWD! Stosunkowo obszerne info o nich trzeba wywalić, a dodać informacje o innych działaniach aż do paktu Palleon-Gavrisom w 19 ABY. Kasa 15:22, 22 gru 2010 (CET)

Bitwa o Kamino

W artykule napisane jest, że miała ona miejsce w 12 BBY, tymczasem samo hasło ma w tytule 10 BBY. Mnie osobiście z tą batalią zawsze kojarzyła sie druga data ale jako, że dawno w bf2 nie jestem pewien stuprocentowo. Jak ktoś pamięta to niech poprawi jedno albo drugie bo teraz nie jestem pewien co jest podane źle.- Fives (dyskusja) 20:01, 8 paź 2015 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!