Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Grievous/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z marca 2012. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 02.04.2012 - 23.04.2012.


Uprasza się, żeby artykuły przynajmniej sprawiały wrażenie poważnych, bo to, to jest parodia. Z tej encyklopedii ktoś ma kiedyś korzystać, pamiętamy? --Misiek 17:58, 1 wrz 2006 (CEST)

A co jest w nim nie poważnego ?? Będzie kontynuowany ale dopiero później.Jednak trzeba od czegoś zacząć a nasz cyborg prócz wysokości to i historię ma dużą :P Khorne_S

Wklejam hasło z Wiki mimo że mocno kuleje ;) Kaczor 18:05, 1 wrz 2006 (CEST)

Trzeba było przynajmniej skasować jego WYMYŚLONE PRZEZ FANÓW imię!

Nazwa hasła

to hasło raczej powinno nosić nazwę Grievous lub generał Grievous, bo pod Qymaen jai Sheelal jest mało znany jeśli w ogóle O.o --Pafawag 00:32, 2 wrz 2006 (CEST)

Zgadzam się, nie wiem czemu przeniesiono z hasła Grievous. Kaczor 00:35, 2 wrz 2006 (CEST)

To przenosimy czy nie? No bo sorry, skoro Darth Krayt jest pod Darth Krayt a nie pod ....<wiadomo kim>..., to czemu mamy tutaj robić wyjątek? Przecież ten koleś w ogóle nie był znany pod tym imieniem, tylko pod Grievousem. Jestem za tym żeby przenieść, myślałem że na Ossusie mamy takie regulacje, że "częstsze" używanie danego określenia jest głównym hasłem (czyli w przypadku Dartha Bane'a jest to Darth Bane, a nie Dessel, w przypadku Krayta już napisałem itp.). signjedi.png Sky Dyskusja  16:50, 17 wrz 2007 (CEST)

Przenieść pod Grievous

  1. signjedi.png Sky Dyskusja  17:15, 17 wrz 2007 (CEST)
  2. Ja bym przeniósł. --Shedao 16:53, 17 wrz 2007 (CEST)
  3. Ja również popieram przeniesienie --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  17:13, 17 wrz 2007 (CEST)
  4. Też jestem za bo raczej każdy zna go pod imieniem Grievous i to ono jest bardziej popularne Bakuś 18:15, 17 wrz 2007 (CEST)
  5. ja dopiero to dowiedziałem się, że Grievous to Qymaen jai Sheelal i nie raz sprawiało mi to problemy signjedi.png Darth petter Dyskusja  19:59, 17 wrz 2007 (CEST)

Dyskusja

To jak, przenosimy, nie? signjedi.png Sky Dyskusja  18:09, 21 wrz 2007 (CEST)

Prośba

Ja wiem, ja wiem, wszystko ok, ale jak pierwszy raz zobaczyłem paragraf "Ofiary", to miałem ochotę zniszczyć mój fajny monitor...

Zobaczcie to Powinno być Qymaen jai Sheelal! Yun-Yuuzhan 11:40, 2 wrz 2006 (CEST)

W sumie racja ;) Kaczor 11:43, 2 wrz 2006 (CEST)
Przenosimy? Yun-Yuuzhan 11:45, 2 wrz 2006 (CEST)
Najpierw podaj oficjalne źródło, że Grievous nazywał się Qymaen jai Sheelal Bastion 3557 12:11, 2 wrz 2006 (CEST)Bastion_3557
Unknown Soldier: The Story of General Grievous i The Eyes of Revolution Yun-Yuuzhan 12:57, 2 wrz 2006 (CEST)
Ale czy Visionaries są kanoniczne?Bastion 3557 13:01, 2 wrz 2006 (CEST)Bastion_3557
To jak? jak jest w końcu? Kanoniczne czy nie?

Szablon

Skasowałem szablon "do Poprawki" bo już artykuł przynajmniej wygląda nieźle. Nadal jednak wymaga sporo pracy. --Yako 13:50, 4 wrz 2006 (CEST)

Błąd

Wśród ofiar jest nazwa "Firkrann" niestety hasło prowadzi do... KRYSZTAŁU DO MIECZA! proszę o pilną uwagę kogoś kto się na tym lepiej zna ode mnie! --Yako 12:55, 7 paź 2006 (CEST)

Błąd

Usunąłem Ayle securę z trofeów ponieważ Grevious kolekcjonował miecze po swoich ofiarach a Ayle zabił Komandor Bly na felucii

Kaszel

"(...)został przygnieciony przez STAP, co zaowocowało jego późniejszą tendencją do kaszlu." Książki o tym wydarzeniu (jeśli w ogóle istnieje) nie czytałem, widziałem jedynie komiks (Obsesja). Nie wiem jednak czy to przygniecenie było powodem kaszlu. Mianowicie....

Na początku chciałem spytać, że serial Clone Wars należy do kanonu SW? Słyszałem, że sezon 1 tak, ale sezon 2 już nie. Chodzi o to, że w ostatnim (25) odcinku, czyli w drugim sezonie jest scena w której Mace Windu zgniata Mocą "płuca" Grievousowi. Bardzo wyraźnie słychać wtedy jego charakterystyczne kaszlnięcie. Jeśli sezon 2 jest kanoniczny to zdecydowanie to wydarzenie jest początkiem zadyszki generała ;) (poza tym w tym odcinku Grievous rozmawia i nie słychać kaszlu oraz akcja odcinka toczy się później niż akcja w Obsesji).

PS. Jak ktoś by chciał to mogę zamieścić gdzieś fragment odcinka - moment ataku mistrza Windu i kaszlnięcia generała.

PS2. Miałem coś tu jeszcze napisać, ale zrezygnowałem, bo jeśli sezon drugi nie należy do kanonu, to nie jest to potrzebne ;)

XBOX. Proszę o odpowiedź na moje pytanie, najlepiej jakiegoś znawcy :)

Abe 20:27, 9 maj 2007 (CEST)

Szczerze powiedziawszy ciężko powiedzieć co jest tu kanoniczne.... Labirynt zła tylko dodaje nowych problemów..... Mace Windu 22:09, 9 maj 2007 (CEST)

No cóż - jest jeszcze jesden komiks, z Star Wars Visionaries, "Dark Forest". Nie czytałam go, ale tam ponoć też jest przedstawiony jakiś powód jego kaszlu. Co do kanonu Sezonu 2 "Clone Wars" - chyba jest kanoniczny, ba "Labirynt" tej jest. Lucasfilm jeszcze nie wymyślił sensownego pogodzenia dwóch kanonów. Wiadomo natomiast, że w "The Clone Wars" Grievous będzie miał kaszel... To jedna zmiana, którą postanowił wprowadzić George. Było też kilka przesłanek, że poznamy przeszłość generała ;). Shaak Ti 13:28, 17 wrz 2007 (CEST)

Jeszcze dodam - pewnego dnia George przyszedł do pracy z kaszlem i uznał, że fajnie będzie, by Grievous też miał (jest o tym mowa w komentarzu do Zemsty Sithów, a przeczytać można w [artykule o Grievousie] na Wookieepedii, w sekcji Development and Design). Aluzje do przeszłości w The Clone Wars i mowa o kaszlu generała były na Celebration IV - relacje można przeczytać [na oficjalnym blogu] i [na Bastionie] Shaak Ti 16:30, 21 wrz 2007 (CEST)

Styl

Jego wspomagany komputerem mózg potrafił w trakcie walki kontrolować wszystkie kończyny (2 pary rąk i nogi), aby zadawały w tej samej sekundzie ataki mieczami świetlnymi tak, aby każdy uderzał z inną siłą, szybkością i pod różnym kątem. - z logiki tego zdania wynika, że nogami też atakował przy użyciu mieczy. lol.

Artykuł

Witam! Właśnie czytam ten artykuł i widzę że strasznie mało jest historii grievousa.więc stąd pytanie mógłbym przeredagować artykuł? Oczywiście, że możesz edytować. signstraznik.png DantE Dyskusja  09:02, 26 kwi 2008 (CEST)

skoro artykuł jest w edycji, to tu napiszę swoje uwagi:
  • linki, linki i jeszcze raz linki, w całym artykule widziałem raptem 3-4,
  • nazwy statków piszemy po angielsku w takiej formie ''[[nazwa_statku]]'',
  • streszczenie z okresu wojen klonów wymaga znacznego poszerzenia i najlepiej podzielić je na jakieś sensowne akapity,
  • zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. i to chyba tyle. signjedi.png Peteer Dyskusja  10:14, 27 kwi 2008 (CEST)

Ja mam zamiar teraz rozszerzyć artykuł, w miarę oczywiście moich skromnych możliwości. Nie mam wszystkich źródeł, ale zrobię co się da. Jeśli ktoś zauważy jakąś literówkę, zły link, lub inną głupotę, to śmiało poprawiajcie :). Liczę też na sugestie. Acha, na razie mam problem z obrazkami, więc może wgram je później. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  22:22, 12 lip 2011 (CEST)

Genialna robota, Shaak!:) Naprawdę, jestem pod wrażeniem, hasło zdecydowanie znajdzie się w gronie najlepszych artukułów Ossusa. Zamierzasz jeszcze jakieś hasło dorwać i przeedytować w ten sposób?:D I swoją drogą mam jedno pytanie. Hasło zawiera szablon, że pierwotna wersja pochodzi z Wiki. Z tamtego hasła tak naprawdę już nic nie zostało, więc chyba możemy go wyrzucić? Bo zdecydowanie umniejsza osiągnięcia Shaak - ktoś gotów pomyśleć, że to hasło wzięte z wikipedii. :P signstraznik.png Louie1449 Dyskusja  19:29, 22 wrz 2011 (CEST)

Wielkie dzięki, jeszcze muszę je dopracować - i tak nie będzie pełne, niestety. Co do szablonów z wiki, to nie wiem, czy można je tak po prostu usuwać. Jeśli chodzi zaś o dorwanie się - oczywiście, ale najpewniej w kolejne wakacje, bo studia skutecznie mi w tym przeszkodzą :P. Jeszcze raz dzięki :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  19:37, 24 wrz 2011 (CEST)
Skończyłam. Na pewno nie jest idealny pod względem języka, no i brakuje mi paru informacji ze źródeł, do których na razie nie mam dostępu, ale zrobiłam co się dało. Postaram się na bieżąco uzupełniać inf. z odcinków TCW. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  22:18, 29 wrz 2011 (CEST)

Post mortem

Coś mi umknęło. Przecież w "Zemście Sithów" Obi-Wan Ucieka z Utapau myśliwcem Grievousa. W tym akapicie piszą, że na Utapau odzyskały go klony. Może ktoś mi to wyjaśnić? --Bartosz Bednarek

Artykuł The Story of General Grievous: Lord of War wyjaśnia - choć niezbyt szczegółowo - że myśliwiec dostał się w ręce żołnierzy Imperium, a dopiero potem przewieziono go z powrotem na Utapau, do magazynu. O ile wiem, to sam statek był częścią questu z Necrosisem w Galaxies. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  17:40, 26 kwi 2012 (CEST)
Miałam chwilkę, by przejrzeć artykuł jeszcze raz i znalazłam błąd. Najpierw, w akapicie o Necrosisie, autor pisze, że ciało i myśliwiec zostały na Utapau (Largely intact but devoid of the brain tissue that made it conscious, Grievous' body joined the general's starfighter in storage in one of the Emperor's secret storehouses on Utapau.). Potem, już w części o myśliwcu, jest to Geonosis - The Belbullab-22 eventually made its way back to the Emperor's Geonosis storehouse. Także dzięki za zwrócenie uwagi :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  16:51, 27 maj 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!