Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W jakich źródłach pojawiły się te próby i zwyczaje? Power of the Light Side (dyskusja) 15:33, 10 sie 2016 (CEST)

Próby Jedi (odpowiednio na adepta, rycerza). Opisane cześciowo w komiksach Kanan, obi-wan & Anakin, powieści Nowy świt, w odcinkach rebeliantów tez o tym będzie. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:19, 10 sie 2016 (CEST)
A zwyczaje ogólnie. Jakie panowły w zakonie bo o tym nie ma prawie slowa.signstraznik.png Totus Dyskusja  16:21, 10 sie 2016 (CEST)
Dodatkowo, jako że DoPoszerzenia odsyła do dyskusji, dodam, że zwyczaje są też w odcinkach The Gathering wzwyż w TCW. Mustafar29 (dyskusja) 14:56, 7 sty 2018 (CET)

Tabela

Jakkolwiek ona wymagała sporo pracy, to jednak tabela stanowiąca po prawdzie ponad połowę długości hasła mi osobiście nie pasuje.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:22, 8 lut 2017 (CET)

Do usunięcia. Listy (a ta tabela jest formą listy) można dodawać w przypadkach, gdy ilość pozycji jest w założeniach ograniczona lub ta lista jest po prostu istotna dla tematu hasła - chociażby Rada Jedi na przestrzeni lat, albo lista osób pełniących daną funkcję, którą może pełnić tylko jedna osoba (np. kanclerz). W innych przypadkach to jest po prostu zapychanie artykułu informacjami, które nie są w nim istotne. Jedi było tysiące, to, że w kanonie znamy ich mniej nie ma żadnego znaczenia. To jest artykuł przekrojowy i tylko takie informacje powinien zawierać. Już w tym momencie jest ich kilkadziesiąt, a to nawet nie wszyscy. Za rok, dwa, pięć na tej liście może być i dwieście pozycji.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:03, 8 lut 2017 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!