Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Mirta Gev

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, iż błędem jest apostrof w tym miejscu --> Fett'a. IMO powinno być po prostu Fetta, ale bardzo możliwe, że się mylę, więc może mnie wyprowadzicie z błędu :P Louie1449 00:28, 31 gru 2007 (CET) to popraw a nie się pytasz od razu... -_-"--signjedi.png Shedao Dyskusja  01:03, 31 gru 2007 (CET)

nie poprawiłem, bo nie byłem pewien :) Louie1449 11:53, 31 gru 2007 (CET)

Niezgodność

Nie czytałem poświęcenia więc nie wiem jak był naprawdę.

Z hasła Boba Fett

"Po pożegnaniu się z matką i córką, oboje postanowili ze poleca na Mandalore, ale wcześniej zatrzymają się na Geonosis, gdzie pogrzebią ciało Ailyn, tak, jak kiedyś Boba pogrzebał tam ciało ojca."


Z hasła Mirta Gev

"Po ostatnim pożegnaniu Boba postanowił, że polecą na Geonosis, gdzie przed laty skremował ciało swego ojca. Wydobyli szczątki Jango i polecieli z nimi na Mandalorę, by spalić je wraz z ciałem Ailyn."

Jak było naprawdę?? trzeba skorygować jedno z haseł. Mini 18:38, 1 lip 2008 (CEST)

Jak dla mnie to układ się to w jedną całość najpierw : "Po pożegnaniu się z matką i córką, oboje postanowili ze poleca na Mandalore, ale wcześniej zatrzymają się na Geonosis, gdzie pogrzebią ciało Ailyn, tak, jak kiedyś Boba pogrzebał tam ciało ojca. Wydobyli szczątki Jango i polecieli z nimi na Mandalorę, by spalić je wraz z ciałem Ailyn." Ja także nie czytałem książki więc proszę o opinię fachowca :D --Sidious 18:49, 1 lip 2008 (CEST)

Fragmenty

Nie przytoczę fragmentu z Bractwa, bo jak na złość nie mogę go znaleźć nigdzie. W każdym razie tam było pod koniec książki, że udadzą się na Geonosis. Ale chyba nie było sprecyzowane, co dokładnie zrobią. W każdym razie - fragment Sacrifice:

Fragment pierwszy

"We're done here," said Carid. "You give me the inventory of all the farmland lying fallow, and my clan will make sure it gets allocated to whoever returns to farm it." He hung back for a moment and made an exaggerated job of replacing his helmet. "I'm glad you brought Jango home, Mand'alor. It was the right thing to do."

Was it? Home for his father was Concord Dawn. It was right for Mandalore, maybe. They liked their figureheads where they could see them, even their dead ones.

"Nobody has to listen to me if they don't feel like it."

"Never known you to stay out of a fight. You've got your reasons. That's why we're listening." Carid paused. "I'm sorry about your daughter."

"Yeah." So everyone knew about Ailyn. Fett didn't remember telling anyone that she was dead, let alone that Jacen Solo had killed her. Mandalore wasn't her home, either; she wouldn't have appreciated ending up buried here. "And I bet you're all wondering why that Jedi isn't a pile of smoking charcoal by now."

Fragment drugi

Mirta found she was clutching the heart-of-fire pendant tight in her fist. It was just half of the original stone. The other slice, split from it with a blow from the butt of Fett's blaster, was buried with Ailyn Vel in a modest grave outside Keldabe, in an ancient wood that the vongese hadn't managed to destroy.

Fragment trzeci

He secured Slave I, out of habit rather than mistrust of his own people, and took the speeder bike up to the woodland where he'd re-buried his father's remains after exhuming them on Geonosis.

Ailyn was laid to rest there, too, but Mirta was clearly still uneasy about not returning her to Kiffu.

Mam nadzieję że to wyjaśnia całą sprawę. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:51, 1 lip 2008 (CEST)

Na końcu Braterstwa było że pochowają Ailyn tam gdzie Janga, a więc pomiędzy ksiąźkami mysieli zmienić decyzję Mini 22:09, 1 lip 2008 (CEST)

Nowe grafiki

Dzięki nowemu przewodnikowi mamy dwie nowe grafiki przedstawiające Mirte (1 2). Nie są w super jakości, ale jedno może iść do infoboxa, a drugie w tekst.--Adakus 13:44, 17 wrz 2012 (CEST)

Osobiście nie spieszyłbym się - za 2 tyg premiera przewodnika, powinny się więc wtedy też pojawić lepszej (normalnej!) jakości grafiki - zwłaszcza że ta z samą Mirtą wygląda na nie do końca pokolorowaną... (...mam nadzieję że jest nie do końca pokolorowana xD I że będzie żółta/pomarańczowa, jak na Mando_wedding...) signjedi.png XYuri Dyskusja  14:43, 17 wrz 2012 (CEST)
Przecież nie jest powiedziane że to jest jej zbroja z okresu Drugiej galaktycznej wojny domowej. Równie dobrze jeśli nie używała wtedy dwóch egzemplarzy to może być to coś z innego okresu. Jak najbardziej po znalezieniu w październiku foty w lepszej jakości powinno to pójść na główną Piett 23:09, 17 wrz 2012 (CEST).

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!