Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dyskusja:Mnisi B'omarr/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów jednego z założycieli Biblioteki. Jej autor to Kolarz.

Nowa nazwa

Cóż, niewiele mam tu do powiedzenia, ale wiem, że powinniśmy byś konsekwentni w nazewnictwie artykułów... A tekst o Zakonie Jedi nosi tytuł Jedi... Bartosz Bednarek 20:48, 9 gru 2013 (CET)

Jedi to akurat czarna owca Biblioteki, bo w sumie powinno być oddzielne hasło o Zakonie, a oddzielne o grupie użytkowników Mocy (wszak Zakon Jedi został zastąpiony przez Nowy Zakon etc.) - z braku laku jednak traktujemy to na równi, bo nie ma raczej mocy przerobowych, by to ogarnąć (a podobnie jest z wieloma innymi hasłami). Co zaś tyczy się samego hasła, to skłaniałbym się ku wersji zaproponowanej w szablonie, bądź co bądź to nazwa organizacji - choć np. na Wikipedii mamy templariuszy, a nie "Zakon Ubogich Rycerzy [...]". Mimo wszystko w większości haseł występują jednak człony typu zakon, klan etc. Z przenosinami jednak się wstrzymam do czasu, gdy głos zabierze więcej osób.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:21, 9 gru 2013 (CET)
Trochę późno ale zabieram. Robię miejsce pod kanon i przeniosę przy okazji jako "Mnisi B'omarr" ze względu na przykład na legendarną Encyklopedię postaci, gdzie taka nazwa pojawia się kilkukrotnie.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:47, 7 sie 2017 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!