Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Okręt kosmiczny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

A to ciekawe, skąd się wziął ten paradoks, że krążownik typu Carrack jest niszczycielem, a Gwiezdny Niszczyciel typu Imperial jest krążownikiem? --Morthal 20:13, 25 lip 2007 (CEST)

Z publicystyki na Sluis. Oczywiście to pierwsze nie jest to odpowiednie na Ossus, poprawię ;). A że ISD jest krążownikiem, to już źródła oficjalne, np. Rebel Alliance Sourcebook. Inna sprawa, że amerykanie na trzydzieści rzeczy mówią "cruiser"... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:03, 26 lip 2007 (CEST)

Według tego artykułu okręt to też statek. Jest ktoś w stanie dowieść, która wersja jest prawidłowa? signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:59, 1 wrz 2011 (CEST)

Klasyfikacja pojazdów kosmicznych jest zrobiona analogicznie do istniejącej w naszym świecie klasyfikacji jednostek pływających. Skoro więc statek każde urządzenie pływające przeznaczone lub używane do żeglugi morskiej, a okręt to jednostka pływająca o przeznaczeniu bojowym, no to okręt jest statkiem. Matematycznie rzecz ujmując okręt ≠ statek, ale okręt ϵ statek. I tak samo w świecie SW. signjedi.png Theed Dyskusja  08:02, 14 cze 2014 (UTC)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!